KLIMATICKÁ ZMENA JE

Dokonalá skúška bezpečnosti„Udržateľnosť je pre nás teraz rovnako dôležitá ako bezpečnosť.“

 

Håkan Samuelsson, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars

 

Pri podnikaní sme odhodlaní chrániť životy ľudí vo vnútri aj mimo našich vozidiel.

 

Teraz prejavíme rovnaké odhodlanie  pri ochrane planéty.Sme súčasťou problému, takže musíme byť súčasťou riešenia.Čisté elektromobily do roku 2030

 

Ak má svet do roku 2050 dosiahnuť nulové emisie a obmedziť klimatické zmeny, globálny prechod na elektrifikované vozidlá je nevyhnutný. Budeme sa usilovať, aby sme do roku 2025 predávali 50 percent čisto elektrických vozidiel a do roku 2030 budeme vyrábať iba čisto elektrické vozidlá.Iniciatívy, pri ktorých bude vidno rozdielZodpovedné zdroje kobaltu

 

Kobalt je dôležitou súčasťou výroby akumulátorov pre elektromobily. V niektorých prípadoch môže mať ťažba kobaltu vplyv na ľudské práva.

 

Na zvýšenie transparentnosti a sledovateľnosti nášho dodávateľského reťazca kobaltu používame technológiu blockchain, ktorý zaisťuje, že informácie o pôvode materiálu nemožno zmeniť bez zaznamenania. V spolupráci s našimi dodávateľmi používame niekoľko ďalších procesov, vrátane inšpekcií ťažobných lokalít a sledovania pomocou GPS, aby sme zaistili zodpovedný zdroj kobaltu v našich akumulátoroch.

Tvar budúcich vecí

 

 C40 je naše vôbec prvé Volvo, ktoré bolo uvedené iba ako čisto elektrický model navrhnutý na zníženie vplyvu na životné prostredie. Interiér bez kože predstavuje novú interpretáciu luxusu, zatiaľ čo naše bezpečnostné prvky zaisťujúce pokoj zostávajú rovnako dôležité ako kedykoľvek predtým.

ZÍSKAJTE INFORMÁCIE O MODELI C40