Volvo C40 elektrizuje progresom

Najmenšie Volvo je agilným mestským vozidlom a krátko po XC40, druhou novinkou automobilky s čisto elektrickým pohonom. V T.O.P. AUTO Bratislava vám ho už čoskoro predstavíme aj osobne, teraz ale prejdime k vozidlu samotnému.

Volvo C40 definuje myšlienka progresívneho elektrického crossover SUV. Napríklad jeho interiér bude úplne bez kože. Ten už v tomto modeli vyplnia iba moderné luxusné materiály. Ďalším krokom dopredu je aj integrovaný systém Google s najlepšou navigáciou v triede s dopravnými informáciami v reálnom čase. Ďalej sa môžeme tešiť na ovládanie funkcií pomocou aplikácie v mobilnom telefóne, napríklad zapnutie predhrievania kabíny už vybavíte pri raňajkách mobilom.

volvo c40 interierRedefinované moderné materiály interiéru C40 sú luxusné na pohľad aj dotyk. O nových materiáloch v interiéroch Volvo sme písali tu: https://bit.ly/MaterialyBuducnosti

 

Prémiový audio systém Harman Kardon a povestné bezpečnostno-asistenčné systémy, sú už akousi prémiovou klasikou, neoddeliteľne spojenou s vozidlami Volvo. Na tomto mieste sa ani nedajú všetky vymenovať, preto len spomenieme, že v modely C40 spravili evolučný krok a budú vás automaticky chrániť pred kolíziou či pomáhať pri parkovaní.

volvo c40 top auto bratislavaProgresívne crossover SUV – Volvo C40.

Motoricky je nové C40 nabité dynamikou. Jeho 408 koňový elektromotor zrýchli z nuly na 100 km/h za 4,7 sekundy, čo určite poteší všetkých fanúšikov „odpichu“. V režime rýchle nabitie sa batéria nabije za 32 minút a na jedno nabitie vás odvezie až 437 kilometrov. No a samozrejme emisie si auto drží na rovnej nule. Veľmi pekné parametre.

V T.O.P. AUTO Bratislava sa už spolu s vami tešíme, keď si na ďalšom, plne elektrickom Volvo, spolu zajazdíme. Sledujte naše sociálne siete a pridajte sa na odber newslettera aby ste boli v neustálom obraze. Alebo sa nám ozvite s čímkoľvek a kedykoľvek vyplnením kontaktného formuláru na našom webe:

Vyplniť Kontaktný formulár TU

Zdieľať