VOLVO SERVIS NOVEJ GENERÁCIE

DOSTANETE V ŇOM OSOBNÉHO TECHNIKA A OPRAVENÉ AUTO DO HODINY SPÄŤ

VOLVO SERVIS NOVEJ GENERÁCIE

DOSTANETE V ŇOM OSOBNÉHO TECHNIKA A OPRAVENÉ AUTO DO HODINY SPÄŤ

Vývoj inovácií majú švédske firmy zakotvené v DNA. Dôkazom toho je IKEA, Spotify či Skype, ktoré definovali úplne nový spôsob nákupu nábytku, počúvania hudby či komunikácie. Aktuálne prišlo s novinkami aj Volvo, ktoré predstavilo nový koncept servisných služieb. Pridelia vám v ňom osobného technika a opravu vozidla môžete sledovať spoza skla. Z gauča a s kávou v ruke.Žiadna utópia. Volvo vám naozaj pridelí vlastného technika

Počas návštevy autorizovaných servisov vás väčšinou buď prekvapí veľký počet pracovníkov, alebo ich nedostatok. V praxi to vyzerá tak, že po príchode do servisu sa vás ujme asistent alebo prijímací technik a vaše vozidlo odovzdá tomu servisnému technikovi, ktorý je v danej chvíli voľný. Pri každej návšteva servisu sa tak o vaše auto bude starať vždy iný človek.

Tento postup sa rozhodlo Volvo nadobro zmeniť, takže pri prvej návšteve servisu s novým konceptom Volvo Personal Service vám pridelí osobného technika. S ním si dohodnete termín každej servisnej prehliadky. Postará sa tiež o prevzatie vozidla, jeho opravu aj odovzdanie. Rovnako vám vysvetlí aj to, akú práca na vašom aute vykonal.

Vďaka tomu bude osobný servisný technik poznať vaše Volvo rovnako dobre, ako ho poznáte vy sami.

Servis ako na pretekárskej trati

 

Nemusíte sa obávať, že celá zodpovednosť za servisné práce pripadne len jedinému technikovi a oprava vášho auta tak bude trvať celú večnosť. Opak je pravdou. Nový koncept Volvo Personal Service vychádza z procesov a metód, ktoré sú vo veľkej miere využívané v moderných výrobných fabrikách. Namiesto jedného človeka bude na vašom automobile pracovať hneď niekoľko technikov naraz.

Každý z nich sa pritom zameria na svoju špecifickú činnosť. Takýto typ servisu sa najviac podobá postupu, ktorý môžete poznať zo zastávok (pit stopov) na automobilových pretekoch.
Týmto spôsobom bude práca na vozidle oveľa efektívnejšia a samotné Volvo predpokladá, že čakacia doba sa vďaka tímovej práci skráti minimálne o polovicu. Popri zvýšenom tempe servisných prác sa však stále kladie veľký dôraz aj na bezpečnosť. Na tej si predsa Volvo zakladá najviac.

Čo s ušetreným časom?

 

Najväčšou prednosťou nového konceptu Volvo Personal Service je teda efektivita práce, ktorá sa pri jednoduchých opravách môže prejaviť aj tak, že vaše auto bude hotové už do hodiny.

Keďže väčšina nenáročných opráv bude trvať naozaj krátko, klientom sa neoplatí opustiť servisné stredisko a ísť do práce či domov. Interiér showroomu Volvo Bory, v ktorom sa nový servis nachádza, je prispôsobený tomu, aby ste opravu automobilu mohli sledovať z pohodlia salónika. Okrem priameho výhľadu do priestorov servisu je súčasťou relax zóny Wi-Fi pripojenie a posedenie, napríklad pri káve. Čakanie si môžete skrátiť aj prechádzkou po showroome, kde je vystavených 11 vozidiel Volvo. Ak sa vám niektoré z nich zapáči, pokojne doň nasadnite a vyskúšajte si ho.

Chcete byť v centre diania? Žiadny problém

 

V drvivej väčšine servisov platí, že majiteľ automobilu sa z bezpečnostných dôvodov nesmie pohybovať po dielni. Koncept Volvo Personal Service však okrem možnosti sledovať opravu auta spoza okna umožňuje byť aj priamo jej súčasťou. Nový servis tak poteší aj tých, ktorí chcú mať opravu svojho auta neustále pod dohľadom.

Tento unikátny prístup je však podmienený pravidlom, že majitelia sa môžu pohybovať len v určitom priestore. Ak ste sa potešili, že budete môcť napríklad pozorovať podvozky zdvihnutých áut, budeme vás musieť sklamať.

 

Starostlivosť aj mimo priestorov servisu

 

Volvo má riešenie aj pre tých, ktorí sú natoľko zaneprázdnení, že si nemôžu na opravu svojho auta počkať ani spomínanú hodinu. Súčasťou popredajných služieb Volvo je zabezpečenie prepravy v podobe náhradného vozidla. Po každej návšteve servisu vám navyše pracovníci vyčistia interiér aj exteriér vášho vozidla. V dokonalosti tak nebude len jeho technický stav, ale aj zovňajšok. ?Páči sa vám tento revolučný servis? Na Slovensku si ho zatiaľ môžete vyskúšať len na jedinom mieste – v najväčšom showroome Volvo Bory, kde sa koncept Volvo Personal Service spúšťa 16. apríla 2018.