Technológie, ktoré vás s vozidlami Volvo spájajú

 

Spojenie robí náš život krásny. No spojenie s vlastným vozidlom Volvo je vďaka rôznym technologickým vychytávkam ešte o niečo lepšie. Šetrí váš čas a zjednodušuje váš život. Je to jednoducho dokonalé spojenie.

 

 

Volvo On Call je súčasťou infotainmentu Volvo Sensus, ktorý obsahuje aplikáciu plnú užitočných ovládacích prvkov, vďaka ktorým môžete byť so svojím autom neustále spojení.

 

Pomocou tejto jednoduchej aplikácie dokážete komunikovať priamo s vozidlom odkiaľkoľvek. Volvo On Call je zároveň integrovaná núdzová pomoc na cestách, ktorá funguje nepretržite 24/7. Vo vnútri vozidla stačí stlačiť tlačidlo “ON CALL” a pomoc je hneď na ceste k vám.

 

Aktuálne je aplikácia dostupná pre telefóny so systémom iPhone, Android, Windows Phone, smart hodinky Apple Watch a Android Wear, tablety Apple a Windows a pre počítače so systémom Windows 10.

 

Okrem toho je službu Volvo On Call možné využiť aj ako zdroj 3G/4G siete a vytvoriť prístupový wifi hotspot dostupný na zdieľanie pre všetkých, ktorí sa v aute nachádzajú. Aby ste v aute mohli aktivovať prístupový hotspot a využívať internet naplno, je nutné aktivovať dátovú kartu vložením do slotu, ktorý sa nachádza vo vozidle.

 

Na čo ďalšie sa môžu majitelia nových áut Volvo tešiť?

 

       Spárovanie vášho vozidla a smart hodiniek je úplne jednoduché.

 

 

Send Destination (Zaslanie destinácie)

Vybranú cieľovú destináciu – hotel, obchod, kino, reštauráciu či čerpaciu stanicu, si môžete ľahko vyhľadať na svojom mobile či tablete a jednoducho odoslať do navigačného systému Volvo vo vašom vozidle.

 

Váš výlet si tak viete jednoducho naplánovať v pohodlí domova či v práci.

 

Check Your Car (Skontroluj svoje auto)

Na svojich smart zariadeniach si tiež môžete skontrolovať rôzne informácie o vašom vozidle, ako napríklad teplota, stav uzamknutia dverí a okien či zostatok paliva.

 

V rámci tejto služby taktiež dostávate upozornenia o vašom vozidle, napríklad o tom, že je poškodená žiarovka alebo že vám chýba voda v ostrekovačoch.

 

          Infotainment centrum vozidla Volvo je robené tak, aby vodičovi poskytovalo maximálny komfort a pohodu aj počas jazdy.

 

 

Engine Remote Start (Štartovanie vozidla na diaľku)

S touto populárnou službou si môžete vopred naštartovať svoje auto v pohodlí domova alebo práce, či už mrzne alebo je extrémne horúco. Klimatizovaný interiér vášho vozidla budete mať pripravený presne podľa želania v požadovanej teplote a čase.

 

Táto služba je však dostupná iba pre vybrané modely, resp. všetky vozidlá (okrem Volvo V40) vyrobené od roku 2018 s aktívnou službou Volvo on Call a s automatickou prevodovkou.

 

Find Your Car (Nájdi svoje auto)

Ďalšia skvelá vychytávka, tentoraz pre zábudlivcov, ktorí nevedia, kde presne svoje auto zaparkovali. Aplikácia vám ukáže, kde sa vaše auto nachádza priamo na mape a zobrazí vám presnú cestu k nemu.

 

Svoje auto tiež môžete “požiadať”, aby začalo trúbiť a blikať na dobu 5 sekúnd. Blúdenie po parkovisku? Nikdy viac.

 

Driving Journal (Denník jázd)

Chcete mať prehľad o svojich jazdách, ktorý je vám ihneď k dispozícií? S technológiou Driving Journal to nie je žiadny problém. Môžete si zaznamenať počiatočnú a cieľovú polohu, vzdialenosť medzi destináciami, trvanie jazdy a spotrebu paliva.

 

Podrobné údaje o každej ceste za posledných 100 dní si tiež viete stiahnuť a uložiť do svojho mobilného zariadenia. Výhodou je aj možnosť prenosu všetkých dát do Excel, čo sa zíde najmä pri autách, ktoré slúžia na firemné účely.

 

             Všetky informácie o vašej jazde si môžete pozrieť v prehľadnom reporte.

 

 

Theft Notification (Notifikácia o krádeži)

Ak by chcel niekto nedovolene vniknúť do vášho auta, služba Volvo On Call vás na to automaticky upozorní. Vy dostanete textovú správu a ak alarm nezrušíte (v prípade, že išlo o omyl), ozve sa vám priamo operátor prostredníctvom hovoru na váš mobil.

 

Lock Unlock (Zamknúť & odomknúť)

Ak patríte medzi pravidelných zábudlivcov a nie ste si istí, či je vaše auto odomknuté alebo zamknuté, je tu pre vás technológia Lock Unlock. Pomocou tejto šikovnej vychytávky si môžete skontrolovať, či je auto zamknuté a v prípade, že nie je, tak ho zamknete aj na diaľku.

 

Z zabezpečnostných dôvodov nie je navonok vôbec vidno, že je vozidlo odomknuté – nezablikajú na ňom smerové svetlá a neodklopia sa spätné zrkadlá. Na jeho úplné odomknutie treba stlačiť tlačidlo kufra.

 

Zamknutie a odomknutie vozidla budete mať pod kontrolou aj na diaľku.

 

 

Stolen Vehicle Tracking (Sledovanie ukradnutého vozidla)

V prípade, že by bolo vaše vozidlo ukradnuté, môžete ho sledovať prostredníctvom satelitu.

 

Pomocou operátora služby Volvo On Call je možné sledovať, kde sa auto nachádza, bez ohľadu na to, či sa hýbe alebo je len prevážané. Túto funkciu je však možné aktivovať iba po konzultácii s políciou. Polícia zároveň dostane všetky informácie o polohe vozidla ako jediná.

 

Všetky tieto technológie slúžia na zvyšovanie komfortu, no najmä na dokonalé spojenie s vaším Volvom. A ak ho ešte nevlastníte, ale o ňom snívate, vyberte si z našej ponuky skladových vozidiel Volvo, ktoré sú za zvýhodnenú cenu pripravené k okamžitému odberu.

 

 

 

 

 

Zdieľať