Opätovne postupujeme na svetové finále Volvo VISTA 2024

Kto by to povedal, že už ubehli 2 roky od poslednej súťaže VISTA 2022 a my sme sa v sobotu, 25. mája 2024 opäť stretli na pôde  T.O.P. AUTO Bratislava, a.s. v prevádzke Volvo Bory. Práve tu usporiadal importér značky Volvo – spoločnosť T.O.P. AUTO Slovakia, a.s. – celoslovenské finále medzinárodnej súťaže VOLVO VISTA 2024 (Volvo International Service Training Award) a naše tímy T.O.P. AUTO Bratislava na ňom obsadilo až 2 medailové miesta! Tretie miesto obsadil servisný tím v zložení Michal Burdátš a Marek Helembay, druhé miesto si vybojoval tím z Final CD Premium. Víťazom „národného“ kola Volvo Vista 2024 sa stala dvojica kolegov Róbert PetrášMichal Majerík z T.O.P. AUTO Bratislava. Chlapci, gratulujeme! 😊

 

Ide o vôbec najväčšiu svetovú súťaž pre technikov značky Volvo a my sme veľmi radi, že aj tento rok sa nám podarilo v slovenskom kole vyhrať a tak postúpiť do medzinárodného finále do švédskeho Göteborgu.

Počas roka 2023 a 2024 si zmeralo sily 11 tímov, kde v 3 predkolách museli odpovedať na súbor súťažných otázok z rôznych servisných oblastí značky Volvo. Z tejto súťaže postúpili do slovenského finále 4 najlepšie tímy: tím z Final CD Premium, z P&LKV auto a dva tímy z  T.O.P. AUTO Bratislava. Tu si už museli na jednotlivých stanovištiach súťaže poradiť s rôznymi úlohami od teoretickej, cez praktickú až po zábavnú časť.

V prvej úlohe museli vyriešiť bežný postup opravy motora na vstreku paliva do valcov, kde nesmeli vynechať žiadny úkon zo servisného postupu.

V druhej úlohe ich čakala náročná oprava elektromobilu, kde treba mať skúsenosti s vysokonapäťovými systémami vozidla.

Tretie stanovište bolo zamerané na teoretické vedomosti.

Posledná, trochu aj úsmevná zástavka, bola pri novučičkom Volve EX30. Hravá úloha spočívala v postavení pyramídy z pohárikov na streche vozidla bez dotyku rúk s pohárikom.

 

Viac ako len súťaž

VISTA je oveľa viac ako len medzinárodná súťaž. Organizátori ju vnímajú ako veľké medzinárodné tréningové podujatie, ktorého cieľom je posunúť servisné služby Volvo na čoraz vyššiu úroveň. Servisné tímy si zlepšujú svoje zručnosti, nadväzujú nové priateľstvá a pre mnohých je to častokrát zážitok na celý život.

Novinkou v tomto ročníku súťaže VISTA 2024 je aj fakt, že tentoraz jeden tím tvoria len dvaja technici. Musia si aj v takomto „mini kolektíve“ vystačiť sami. Nie je to však pre nich niečo nezvyčajné, nakoľko predsa technici podľa aktuálnych štandardov Volva vždy pracujú vo dvojiciach aj v bežnom servise pri riešení každodenných problémov.

Prax, vzdelávanie a dôraz na kvalitu

Na úspech v súťaži VISTA sú potrebné 3 základné piliere: zručnosti, prax a zdroje. U nás v T.O.P. AUTO Bratislava v servisnom stredisku Bory, ale aj Rožňavská, dlhodobo kladieme dôraz na systematické vzdelávanie, optimalizáciu procesov a dodržiavanie štandardov. Skutočná kvalita spočíva tiež v celkovom prístupe, praxi, know-how a komunikácii v tíme. Výsledkom sú pozitívne ohlasy zo strany našich zákazníkov, ako aj dlhoročné vzťahy, ktoré sme si počas viac ako 25 ročnej existencie našej firmy vybudovali s našimi zákazníkmi.

Možno práve aj vďaka nášmu prístupu k zákazníkom, neustálej kontrole a vysokej kvalite pri dodržaní štandardov Volva, sme si z posledného finále VISTA 2022 priniesli nádherné 4. miesto, a tým aj ukázali, že sa môžeme hrdo radiť medzi svetovú špičku v servise a opravách vozidiel Volvo.

 

Veríme, že aj tento rok sa našim chlapcom vo finále Vista 2024 podarí obhájiť minimálne takýto skvelý výsledok – prípadne rovno medailové umiestnenie 😊. Budeme im silno držať palce a prajeme minimálne tak bezpečný návrat domov, ako to želáme všetkým našim zákazníkom vo vozidlách značky Volvo.

Pokiaľ sme vás presvedčili a chcete aj Vy zveriť servis Vášho vozidla Volvo našim odborníkom, môžete sa  pridať do našej rodiny a objednať sa prostredníctvom tohto odkazu.

 

Zdieľať