Nové Volvo EX30 ako Auto roka 2024!

Skutočne malé veľké SUV – naše plne elektrické Volvo EX30 získalo veľké ocenenie na prestížnych World Car Awards!

Model EX30, ktorý porazil konkurenčné pole nominácií, získal titul 2024 World Urban Car na prezentácii, ktorá sa konala v marci na medzinárodnom autosalóne v New Yorku. Naše vôbec najmenšie SUV bolo tiež označené ako jedno z troch najlepších áut na svete zo zoznamu 38 nominovaných.


Naše najmenšie SUV – model Volvo EX30.

„Víťazstvo tohto ocenenia s EX30 je neuveriteľne potešujúce a pevné potvrdenie našej ambicióznej stratégie elektrifikácie,“ hovorí Jim Rowan, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. Odozva zákazníkov na EX30 prekročila naše očakávania a ukázalo sa, že je to perfektné auto pre dnešný trh, keďže stále viac kupujúcich prechádza na plne elektrické autá. Som presvedčený, že EX30 výrazne prispeje k nášmu rastu v tomto roku aj po ňom.“

Model EX30 bol odhalený v lete 2023 a získal už niekoľko významných ocenení, vrátane Sun Car of the Year, Small SUV/Crossover of the Year či  Eco Warrior of the Year od časopisu Gear. Ako taký je EX30 silným prírastkom do nášho produktového portfólia, ktoré obsahuje aj niekoľko veľmi atraktívnych plug-in a mild hybridných modelov. Tieto autá sú dôležitým mostom na ceste k ambícii spoločnosti Volvo Cars predávať do roku 2030 iba elektrické vozidlá.


Záleží na detailoch. Nové Volvo EX30 je plné  noviniek a technologických inovácií.

Od svojho odhalenia sa EX30 rýchlo ukázalo ako veľmi obľúbené auto u zákazníkov – na základe našej knihy objednávok očakávame, že bude jedným z našich najpredávanejších modelov v roku 2024. Je to najmenšie SUV, aké sme kedy uviedli, a je postavené na účelovej platforme elektromobilov.

Okrem toho, že produkuje nulové výfukové emisie, bol vyvinutý so zameraním na udržanie jeho uhlíkovej stopy na minime počas celého životného cyklu vozidla. Kupujúci EX30 majú na výber z troch elektrických pohonných jednotiek:

  • verzia Single Motor s výkonom 200 kW (272 k) a batériou s kapacitou 51 kWh; jednomotorový rozšírený dojazd s kapacitou batérie zvýšenej na 69 kWh;
  • model Twin Motor Performance s výkonom 315 kW (428 k) a 69 kWh batériou. EX30 ponúka dojazd až 476 km a jeho batériu je možné dobiť z 10 na 80 percent kapacity za niečo vyše 25 minút.

Viac informácii Vám radi poskytneme v jednom z našich dvoch showroomov v Bratislave. Najdete nás na adrese Volvo Bory a Volvo Rožňavská v Bratislave.

 

ZDROJ: Tlačová správa Volvo Cars

Zdieľať