Naši technici sa stali hrdými držiteľmi certifikátov Cechu predajcov a autoservisov SR

Naši technici sa stali hrdými držiteľmi certifikátov Cechu predajcov a autoservisov SR

V T.O.P. AUTO Bratislava si dávame záležať na tom, aby sme našim zákazníkom poskytovali služby tej najvyššej kvality. Kladieme preto mimoriadny dôraz na vzdelávanie našich servisných technikov aj v slovenskej legislatíve. Naši servisní technici v uplynulé dni absolvovali náročné školenia organizované Cechom predajcov a autoservisov SR (CPA SR), ktoré boli zamerané na opravu vozidiel po vážnych dopravných nehodách.

Opravy u nás sú v súlade s najnovšou smernicou

Do roku 2018 mali všetky členské štáty EÚ povinnosť implementovať do legislatívy smernicu 2014/45/EU o pravidelnej kontrole technického stavu motorových vozidiel a ich prípojných vozidiel. Súčasťou tejto smernice je aj zákon 106/2018 Z.z., ktorý rieši opravy automobilov po vážnych dopravných nehodách.

Možno ste ani len netušili, že …

Všetky autoservisy, ktoré majú záujem v súlade s legislatívou opravovať vozidlá po vážnych dopravných nehodách, musia mať vyškolených servisných opravárov s príslušnými certifikátmi, aby mohli vykonávať aj tieto druhy opráv. Naši technici sa môžu pochváliť nie len oprávnením s názvom  „Administratíva opráv vozidiel po vážnych dopravných nehodách“ ale tiež certifikátmi na „Karosárske opravy po vážnych dopravných nehodách“.

 

Školenie týkajúce sa administratívy opráv vozidiel

V rámci administratívneho školenia k opravám po vážnych dopravných nehodách sa naši technici z T.O.P. AUTO Bratislava dozvedeli zasa o čosi viac o právach a povinnostiach prevádzkovateľov servisov v praxi.

Počas 8 hodín intenzívneho školenia boli poučení o legislatíve SR a EU súvisiacich s opravami vozidiel, o identifikácii poškodení piatich hlavných bezpečnostných prvkov vozidla (zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy), príručke dokumentácie opráv, ale aj technických informáciách vozidiel.

Vďaka tomuto certifikátu tak dokážeme našim klientom spoľahlivo identifikovať poškodenie na vozidle, lepšie sa orientovať v informačnom systéme výrobcu ako aj v technologických postupoch opráv a riešiť tak priebeh opravy v súlade s najnovšími postupmi.

 

Školenie na tému orientácie v technických informáciách výrobcu

Počas druhého školenia sa naši technici bližšie oboznámili so svojimi povinnosťami pri opravách, orientáciou v technologických postupoch karosárskych opráv, dokumentáciou opráv vozidiel a mali možnosť pozrieť si aj ukážku povrchovej a antikoróznej úpravy.

 

Praktické školenie karosárskych opráv

Tretí, najvyšší stupeň školenia, bolo určené pre mechanikov, ktorí priamo vykonávajú opravy na poškodených vozidlách. Jeho súčasťou bola prezentácia povinností prevádzkovateľa vozidla po dopravnej nehode alebo škodovej udalosti a povinností servisu pri opravách.

Naši servisní technici sa naučili profesionálne identifikovať poškodenie, zlepšiť orientáciu sa v technologických postupoch pri opravách, a dokumentovať ich podľa príručky dokumentácie opráv. Toto komplexné školenie trvalo 8 hodín a po jeho absolvovaní naši mechanici obdržali certifikáty, ktoré ich oprávňujú vykonávať opravy v súlade so zákonom 106/2018 Z.z.

 

Profesionálny servis v T.O.P. AUTO Bratislava

Po účasti na všetkých školeniach v plnom rozsahu sme v T.O.P. AUTO Bratislava pripravení zabezpečiť profesionálnu opravu vozidla aj po väčšej dopravnej nehode, pozastavení prevádzky vozidla a znovu uvedení do prevádzky v zmysle platnej legislatívy.

Vďaka prísne nastaveným postupom a servisným manuálom bude aj po vykonaní opravy vaše vozidlo rovnako bezpečné a funkčné ako predtým. Nemusíte sa tak obávať, že v prípade ďalšej nehody vás vaše vozidlo nebude schopné spoľahlivo ochrániť. V T.O.P. AUTO Bratislava obnovíme jeho pôvodné vlastnosti a vozidlo spoľahlivo uvedieme do plnej prevádzky.

S istotou vám vieme povedať, že v T.O.P. AUTO Bratislava sa postaráme aj o tie najmenšie poškodenia. Venujeme sa profesionálnej renovácii koženého interiéru a vyblednutej farby, opravám jemného opotrebenia materiálov či drobných škrabancov na karosérii.

Nezáleží na tom, či k nám prídete s vozidlom po vážnej nehode alebo len chcete vášmu Volvu opäť prinavrátiť jeho elegantný vzhľad doladením detailov. V našom servise na vás čaká tím skúsených mechanikov, ktorí si poradia s akoukoľvek výzvou.

CHCETE AJ VY TO NAJLEPŠIE PRE VAŠE VOLVO?

Spoznajte všetky výhody nášho autorizovaného servisuobjednajte sa k nám online z pohodlia domova.

 

Zdieľať