Väčší elektrický dojazd pri modeloch PHEV sa stáva skutočnosťou

phev

Spoločnosť Volvo Cars predstavila modely PHEV s väčšou výdržou batérie, čím sa súčasne zvyšuje aj výkon týchto elektromotorov. Týmto plug-in hybridom založeným na platforme SPA (Scalable Product Architecture) dodáva vylepšené pohonné jednotky. Ide konkrétne o modely Volvo S60, V60, XC60, S90Volvo XC90 Recharge, ktoré dostávajú úplne nové batérie doplnené o tretiu bunkovú vrstvu.

 

Volvo S90 vo verzii plug-in hybrid

To umožňuje zvyšovať ich kapacitu z pôvodných 11,6 kW na 18,8 kW čo priamo súvisí so zlepšením elektrického dojazdu týchto automobilov. V závislosti od konkrétneho modelu však má ísť až o 90 km najazdených v čisto elektrickom (pure) režime.

Volvo V60 Recharge T8 AWD vo výbave Inscription

 Automobily Volvo zároveň prinášajú nový elektromotor pre zadnú nápravu, ktorého výkon je až o 65 % vyšší a to 107 kW, čo zvyšuje systémový výkon modelov T6-PHEV z 251 kW na 257 kW. Variant T8 dosahoval v minulosti výkon 287 kW, pričom s vylepšeným elektromotorom je to až 335 kW.

Volvo XC60 Recharged

 Automobily Volvo zároveň prinášajú nový elektromor pre zadnú nápravu, ktorého výkon je až o 65 % vyšší a to 107 kW, čo zvyšuje systémový výkon modelov T6-PHEV z 251 kW na 257 kW. Variant T8 dosahoval v minulosti výkon 287 kW, pričom s vylepšeným elektromorom je to až 335 kW. Dôvodom je fakt, že švédska automobilka Volvo upravila svoj dvojlitrový benzínový motor, ktorý sa najnovšie nabíja turbodúchadlom aj kompresorom. Z pôvodných 303 koní sa zvýšil výkon na 310 koní, čo v praxi znamená, že žiaden hnací agregát v sériovom Volve doposiaľ nebol silnejší.

XC60 Recharge Plug-In Hybrid vo verzii R-Design

S inovovanými PHEV modelmi v automobiloch Volvo sa zároveň zvýšil aj účinok rekuperácie. V praxi „ovládanie jedným pedálom“ znamená, že pri spomaľovaní nebude musieť vodič používať brzdový pedál vždy, keď si to situácia vyžaduje, ale postačí len uvoľniť akcelerátor.

Volvo V60 Polestar Engineered Recharge

Pri nových plug-in hybridných vozidlách značky Volvo, založených na platforme SPA pocítite nie len väčší dojazd ale aj silu. V prípade záujmu o ktorýchkoľvek model z najnovšej ponuky plug-in hybridných vozidiel neváhajte a navštívte jeden z našich showroomov T.O.P. AUTO BRATISLAVA na Rožňavskej alebo najväčší showroom na Slovensku – Volvo Bory.

Máte záujem o testovaciu jazdu na niektorom z našich Volvo plug-in hybridných vozidiel? Neváhajte a vyplňte náš online formulár.

phev

Zdieľať