Volvo investuje do revolučných zobrazovacích inovácií 

292340_Volvo_Cars_Tech_Fund_invests_in_optical_and_imaging_technology_start-up

Volvo Cars Tech Fund, investičné rameno automobilky, od roku 2018 investuje do startupov a technológií, ktoré sú dôležité pre víziu spoločnosti Volvo, a to z hľadiska bezpečnosti, udržateľnosti, dizajnu, pohodlia a luxusu. Tentokrát ich investícia do Spectralics, priekopníkov v oblasti zobrazovacej a optickej infraštruktúry, potvrdzuje pozíciu Volvo ako jedného z najinovatívnejších hráčov na trhu. Firmy budú spoločne vyvíjať technológiu, ktorá premení bežnú činnosť vodiča na futuristický zážitok.

Revolúcia v automobilovom zážitku i vyššia miera bezpečnosti

Spectralics sa zaoberá vývojom viacvrstvovej kombinovanej fólie (MLTC – Multi-Layered Thin Combiner), ktorá zásadne rozširuje možnosti tradičnej head-up zobrazovacej technológie. MLTC bude v ideálnej podobe možné použiť na rôzne tvary skiel a hlavná úloha technológie tkvie v možnosti vloženia do čelného skla automobilu. Tým ju premení na obrí displej rozšírenej reality (AR – Artificial Reality).

Volvo chce zmeniť celé čelné sklo na inteligentný AR displej

Hoci je technológia v ranom štádiu vývoja, už dnes môžeme predpokladať jej široký dosah na bezpečnosť a užívateľský komfort vozidiel Volvo. Vodič by mohol s pomocou inovatívnej technológie jednoduchšie identifikovať kľúčové prvky ako aj lepšie rozpoznať nebezpečenstvo nachádzajúce sa pred vozidlom. Nová technológia tiež predpokladá integráciu do čelného skla ale aj  iných skiel automobilu.

Budúcnosť sa ukrýva vo vlastnostiach, ktoré viac nie sú nemožné

MLTC bude vo finále vývoja schopná premeniť predné sklo na prehľadný displej, ktorý disponuje širokým zorným poľom navodzujúcim pocit reálnej vzdialenosti virtuálnych prvkov, ktoré sa budú kombinovať s reálnym prostredím. Technológia a jej schopnosti sa tak plne prispôsobia zmyslom vodiča a doručia bezprecedentnú úroveň asistencie.

Volvo tiež počíta s ďalším použitím revolučnej technológie ako platformy pre nadstavby. Napríklad integráciu pokročilých filtrov umožňujúcich využitie aplikácií, snímanie vnútra kabíny, vytvorenie digitálnych holografických projekcií i použitie predných kamier.

Pokroky v technológií sú často obmedzené len našou predstavivosťou. Spoločnosť Volvo investíciou do Spectralics a vývojom tejto dychberúcej technológie dokazuje, že ich úsilie na poli vývoja má najvyššie ambície. Aj my ako dlhoroční predajcovia v T.O.P. AUTO Bratislava tomuto kroku tlieskame.

Najväčší a najmodernejší showroom Volvo Bory na Slovensku

TOP bezpečnostné prvky, ktorými sa vozidlá Volvo právom hrdia, si s vami radi prejdeme aj osobne. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať online alebo nás navštívte v najmodernejšom showroome Volvo Bory na Slovensku alebo v showroome Volvo na Rožňavskej 30 v Bratislave. Tím našich predajcov sa teší na Vašu návštevu.

T.O.P. AUTO Bratislava

Vizualizácie sú predmetom zmeny a patria spoločnosti Volvo Cars 

292340_Volvo_Cars_Tech_Fund_invests_in_optical_and_imaging_technology_start-up

Zdieľať