Aplikácie pre vaše Volvo: Odporučia vám reštauráciu a ak meškáte, v práci to nahlásia za vás

 

 

S týmito aplikáciami si zamknete auto na diaľku, skontrolujete stav nádrže a uvidíte, ako dlho postojíte na červenej. Okrem toho vám ukážu zaujímavé turistické atrakcie, dobré reštaurácie a nájdu hudbu, ktorá by sa vám mohla páčiť.

 

Volvo Manual

 

Aplikácia je náhradou klasických manuálov, ktoré sú súčasťou každého nového vozidla. Ako to ale býva zvykom, niekoľkostranové papierové brožúry zaujímajú málokoho a zväčša po nich majitelia siahnu až v momente, keď si už nevedia inak poradiť.

 

Nájsť brožúru od vozidla, ktoré ste si kupovali pred rokom či oveľa neskôr, sa však nemusí podariť. Práve to je riešením tejto oficiálnej aplikácie spoločnosti Volvo. Všetky potrebné informácie o vozidlách švédskej značky máte vždy poruke a bez toho, aby ste ich museli hľadať v šuplíku či na internete.

 

 

Volvo Manual ponúka prehľad o modeloch Volvo od roku 2004 až po súčasnosť, takže okrem čerstvých majiteľov je prínosná aj pre tých, ktorí si zakúpili jazdené Volvo za zvýhodnenú cenu.

 

Pokiaľ sa stretávate s tým, že neviete, na čo a ako niektoré funkcie vášho auta slúžia, súčasťou aplikácie sú tiež krátke videá, vďaka ktorým sa ich naučíte používať veľmi rýchlo.

 

Navyše, všetky tieto informácie si dokážete vyhľadať aj bez pripojenia k internetu. Údaje o vašom vozidle sa totiž uložia do vášho smartfónu pri prvom spustení aplikácie.

 

Aplikácia Volvo Manual je dostupná pre zariadenia Android aj iOS.

 

 

Volvo On Call

 

Predstavte si, ako svoje auto ovládate cez mobil alebo smart hodinky, a to dokonca aj bez toho, aby ste boli postavou zo sci-fi filmu. S aplikáciou Volvo on Call totiž dokážete kontrolovať stav vozidla aj na diaľku.

 

Účelom aplikácie nie je majiteľov zabávať, ale robiť ich život jednoduchším. Napríklad tak, že polohu auta pred obchodným centrom zistíte aj bez prehľadávania parkoviska. Svoje Volvo jednoducho uvidíte zobrazené na mape v mobile, alebo ho môžete lokalizovať bliknutím svetiel a zvukom klaksónu.

 

 

Tým možnosti Volvo On Call však ani zďaleka nekončia. Na pohľad máte k dispozícii aj informácie o zabezpečení auta, aktuálnom množstve paliva či o celkovom technickom stave vozidla.

 

Áno, ak s ním niečo nie je v poriadku, nemusíte sa spoliehať len na svoje dojmy, pretože na chyby vás upozornení táto aplikácia.

 

Aplikáciu si obľúbia aj zábudliví majitelia, ktorí si nikdy nie sú úplne istí, či svoj automobil zamkli alebo nie. Cez službu Volvo On Call si to, našťastie, budú môcť kedykoľvek skontrolovať a svoje vozidlo na diaľku zamknúť, odomknúť alebo zavrieť jeho okná.

 

Volvo myslelo aj na využitie svojich vozidiel vo firemnom prostredí, pretože aplikácia zaznamenáva prejdenú vzdialenosť a čas jazdy. Vďaka tomu môžu mať majitelia firiem nepretržitý prehľad o stave svojich služobných áut.

 

Volvo On Call app in an Android phone

 

Všetky tieto údaje si môžu navyše stiahnuť vo formáte pre Excel, ktorý môže okamžite putovať do účtovníctva.

 

Aplikácia Volvo On Call je dostupná pre zariadenia Android aj iOS.

 

 

Semafory Bratislava

 

Aj keď nejde o mobilnú aplikáciu určenú výhradne majiteľom Volvo, jej používanie si určite rýchlo obľúbite. Ide o službu, ktorá vám pri čakaní na križovatke ukazuje zostávajúci čas do zelenej.

 

Vy tak namiesto semafora môžete venovať svoju pozornosť posádke alebo sa pohodlne napiť, pretože to, koľko si na semafore ešte postojíte, vidíte priamo na displeji svojho smartfónu.

 

Aplikácia pracuje s 93-percentnou presnosťou, takže jej oneskorenie sa môže pohybovať maximálne v rozmedzí dvoch sekúnd.

 

 

Aplikácia je kompatibilná s väčšinou bratislavských križovatiek, ktorých zoznam nájdete priamo na Google Play. Výnimkou sú iba križovatky s dynamickým riadením.

 

Služba Semafory Bratislava má jediné obmedzenie, ktoré vyplýva už zo samotného názvu – využijete ju iba v Bratislave.

Aplikácia Semafory v Bratislave je dostupná pre zariadenia Android.

 

Okrem týchto mobilných aplikácií obsahuje každé nové Volvo so systémom Sensus Connect sadu užitočných služieb, ktoré vás budú sprevádzať na každom kroku. Postarajú sa o vašu zábavu či nájdenie kvalitnej reštaurácie.

 

 

Spotify

 

Streamovacia služba Spotify nie je na Slovensku žiadnou novinkou, no pokiaľ ste ju až doteraz nepoznali, určite ju vyskúšajte. Hlavne v prípade, ak si pri šoférovaní namiesto ticha radi vypočujete svoje obľúbené skladby.

 

 

Počúvanie hudby je so Spotify oveľa jednoduchšie, dostupnejšie a zábavnejšie. K dispozícii máte milióny pesničiek, ktoré si môžete púšťať buď podľa obľúbeného interpreta, alebo žánru. S touto službou sa tých istých skladieb len tak neopočúvate.

 

To, že je Spotify súčasťou vozidiel Volvo, nie je žiadnou náhodou. Obe značky majú totižto svoje korene vo Švédsku.

 

 

Glympse

 

Existujú situácie, v ktorých potrebujete dať rodine alebo priateľom vedieť, kde presne sa práve nachádzate. Platí to napríklad pri cestovaní autom z práce domov, kde vás čaká rodinná večera, na ktorú kvôli nečakanej kolóne meškáte.

 

Vaše meškanie a aktuálnu polohu by ste im mohli nahlásiť telefonicky, no ak nechcete stratiť prehľad o situácii na ceste, spraví to za vás aplikácia Glympse.

 

Jednoduchým stlačením tlačidla pošle vašej rodine či známym e-mail alebo SMS správu o tom, kde sa práve nachádzate a kedy približne dorazíte.

 

 

Straty súkromia sa báť určite nemusíte, pretože služba nahlasuje vašu GPS polohu iba ľuďom, ktorých si vyberiete.

 

 

Local Search

 

Pokiaľ so svojím Volvo často cestujete do neznámych končín a radi objavujete nové miesta, túto aplikáciu celkom určite využijete. Local Search vám totiž odporučí zaujímavé miesta na základe aktuálnej lokality.

 

Služba sa výborne hodí na vyhľadávanie reštaurácií, turistických atrakcií či ubytovania. Okrem zobrazenia týchto miest na mape vidíte okamžite aj ich hodnotenie, ako aj to, či je daná prevádzka otvorená a na akej cenovej úrovni sa pohybujú jej služby.

 

 

Veríme, že vám tieto aplikácie spríjemnia cestovanie autom a uľahčia množstvo situácií, ktoré sa s ním spájajú.

 

Zdieľať