Bezpečné kombi s nádychom luxusu. Volvo V60 je ideálnym rodinným vozidlom

 

Nové modely Volvo V60 získali najvyššie možné hodnotenie v oblasti bezpečnosti pasažierov aj členov cestnej premávky. Volvo V60 však zaujme aj priestrannosťou, elegantným dizajnom a výbornými jazdnými vlastnosťami.

 

 

Spoločnosť Volvo vždy myslela na potreby rodín a je dlhodobo známa bezpečnosťou svojich automobilov. Svoje najlepšie skúsenosti zhmotnila v nových modeloch série Volvo V60, ktoré sú ideálnou rodinnou voľbou.

 

Chytré a bezpečné päťmiestne kombi Volvo V60 si dokonca v rámci britskej ankety News UK Motor Awards vyslúžilo ocenenie Rodinné auto roka 2018.

 

Rozhodli o tom čitatelia a motoristickí novinári prestížnych médií The Sunday Times, The Times, The Sun a talkSPORT.

 

 

Na hrane možného

 

Masívny úspech Volva V60 zvýraznilo testovanie nezávislej spoločnosti Euro NCAP, ktorá vykonáva nárazové skúšky automobilov. Volvo V60 spolu so sedanom S60 dostalo najlepšie možné hodnotenie – päť hviezdičiek.

 

Hodnotenie hovorí samo za seba, automobily značky Volvo sú právom považované za najbezpečnejšie na trhu.

 

Volvo V60 je na úplnej hrane možného a prináša množstvo inovatívnych technológií. Následky nehôd nielen minimalizuje, ale v prvom rade sa nehodám snaží predchádzať. Kľúčom je automatika.

 

Technológia City Safety rozpoznáva chodcov, cyklistov či väčšie zvieratá a v prípade nebezpečia automaticky spustí brzdenie. Systém Run-off road Mitigation vám zase automaticky bráni opustiť vozovku a udrží vás v správnom smere jazdy.

 

 

Ďalší užitočný systém Adaptive Cruise Control automaticky udržuje rovnakú rýchlosť vášho auta v porovnaní s autom pred vami, čím udržuje bezpečnú vzdialenosť.

 

S týmito technológiami a mnohými inými bezpečnostnými vylepšeniami budete vo Volve V60 spolu s rodinou uvoľnení a zabezpečení počas celej jazdy.

 

Nádych luxusu

 

Automobily Volvo V60 však ponúkajú oveľa viac než „len“ maximálnu možnú bezpečnosť. Už prvá séria vyrábaná od roku 2010 vyzerala dobre, ale nové Volvo V60 je dizajnovo ešte príťažlivejšie.

 

Nepýta si pozornosť prehnanou extravaganciou či výraznými farbami, no aj tak na prvý pohľad zaujme každého milovníka pekných áut. Elegantný dizajn exteriéru v sebe spája praktickosť s atletickosťou, čo vytvára jedinečnú identitu vozidla.

 

 

Nádych luxusu zažijete aj v interiéri. Päť pohodlných sedadiel a palubná doska sú dizajnované presne v duchu škandinávskej elegancie.

 

Jemné materiály a farby sa zhodujú s celosvetovo mimoriadne populárnym dizajnom švédskeho nábytku.

 

Napriek viditeľnej kompaktnosti Volvo V60 zaujme aj priestranným batožinovým priestorom so základným objemom 529 litrov, ktorý sa po sklopení zadných sedadiel zväčší až na 1364 litrov.

 

Užitočným je aj úložný priestor pod podlahou, kam si môžete schovať hodnotné predmety.

 

 

V rámci strednej triedy automobilov má Volvo V60 jeden z najväčších úložných priestorov.

 

Viacero verzií

 

Volvo V60 je dostupné vo viacerých verziách, z ktorých všetky si zachovávajú výborné jazdné vlastnosti. Konštruktéri kládli dôraz na bezpečnosť a rodinný charakter, čo však neznamená, že vám vozidlo neposkytne tiež športový zážitok z jazdy.

 

Volvo V60 je dostupné s naftovým motorom (pohon prednej nápravy) aj s benzínovým motorom (pohon všetkých kolies). Špeciálnym modelom je hybridné Volvo V60 T8 Twin Engine, ktoré disponuje kombináciou zážihového motora a elektromotora.

 

V bežnom režime zážihový motor poháňa predné kolesá, elektromotor zadné. Je však možné zapnúť aj ekologický režim, v ktorom auto poháňa iba elektromotor, pričom neprodukuje žiadne emisie.

 

Posledným prírastkom na trhu je Volvo V60 vo verzii Cross Country so zvýšeným podvozkom, ktoré je vhodné aj na jazdu v ťažšom teréne.

 

 

V rámci akciovej ponuky je nový model Volvo V60 dostupný už od 41 490 eur.

Zdieľať