Bilancujeme rok 2019: Rekordné predaje a popularita hybridných vozidiel Volvo

 

Volvo patrí medzi najúspešnejšie automobilky sveta a počas roka 2019 zožali tieto prémiové vozidlá rôzne prestížne ocenenia. Aký bol rok 2019 z pohľadu čísel? A čo čaká Volvo v roku 2020 a novej dekáde?

 

 

V poradí šiesty rekord v priamom predaji prekonala automobilka Volvo práve v roku 2019. Spoločnosti sa podarilo vyrobiť a predať viac ako 700-tisíc vozidiel. Ide o najvyššie dosiahnuté predaje v 93 ročnej histórii výroby automobilov.

 

Z pohľadu čísel

 

V porovnaní s rokom 2018 ide o nárast 9,8 %, čím sa zvýšil trhový podiel na celom svete. Nový rekord pomohli prekonať oceňované vozidlá z radov SUV.

 

        Osobitý vrchol zaznamenali najmä tri prémiové modely SUV, ktoré ovládli automobilový trh v Číne, USA a Európe.

 

Zvýšený dopyt spoločnosť Volvo zaznamenala aj pri elektromobiloch, keďže sa rapídne zvýšil predaj hybridných vozidiel.

 

          CEO spoločnosti Volvo Håkan Samuelsson uviedol, že na pozitívnom trende a vyššom podiele na           trhu chce spoločnosť pracovať aj v roku 2020, keď začne s intenzívnejším zavádzaním modelov Volvo Recharge

 

Hybridné vozidlá si viedli v porovnaní s rokom 2018 lepšie o 22,9 % a v porovnaní s rokom 2017 až o 50 %. V roku 2019 tak bol predaj hybridných vozidiel spoločnosti Volvo na úrovni viac ako 45-tisíc vozidiel. Čo sa týka predaja, najlepším mesiacom bol december s počtom predaných vozidiel na úrovni viac ako 74-tisíc kusov.

 

Modely SUV v predajoch vedú

Silný rast Volvo zaznamenalo v Číne, Amerike aj Európe. V Európe boli tržby najsilnejšie v Nemecku, kde spoločnosť historicky po prvýkrát predala počas jedného roka viac ako 50-tisíc vozidiel. Ďalšie európske krajiny, ktoré zaznamenali doteraz najlepšie predaje, boli Belgicko, Česká republika, Maďarsko a Portugalsko.

 

       Najpredávanejším vozidlom spoločnosti Volvo na celom svete je XC60. Za ním nasledujú modely XC40 a XC90. V Číne a Európe prispeli k nárastu predaja aj sedany zo série S60 a S90.

 

V roku 2019 bolo predaných až 204-tisíc vozidiel XC60, za ktorými nasledovalo takmer 140-tisíc vozidiel XC40. Úspešnú trojicu uzatvára model XC90, tu bolo predaných viac ako 100-tisíc vozidiel.

 

Čo prinesie budúcnosť?

 

Rok 2020 sa ponesie v znamení línie Recharge. Volvo sa bude zameriavať nielen na hybridné plug-in pohony, ale aj plne elektrické modely vozidiel. Cieľom je zvyšovať predaj vozidiel s elektro pohonom a povzbudzovať vodičov k pozitívnej zmene a cielenému znižovaniu vlastnej emisnej stopy.

 

          V roku 2020 chce spoločnosť Volvo docieliť, aby 20 % celkových tržieb a predajov tvorili iba hybridné a plne elektrické vozidlá.

 

V súčasnosti je možné vybrať si všetky modely Volvo s možnosťou dobíjania (línia vozidiel Recharge). A to od menších modelov ako je XC40 až po robustnú XC90. Volvo je v súčasnosti jediný výrobca vozidiel, ktorý vyrába všetky svoje modely s možnosťou výberu hybridného plug-in pohonu.

 

 

Navyše, vodiči si už čoskoro budú môcť zakúpiť aj model XC40 Recharge P8, prvé plne elektrické Volvo. Štart novej dekády a nového roka tak začína pre švédsku automobilku veľmi priaznivo, pretože už teraz sa môžete tešiť na novinky a nové vozidlá.

 

Alebo by ste radšej uprednostnili minuloročné modely za zvýhodnené ceny? Prelistujte si našu ponuku skladových vozidiel s možnosťou okamžitého odberu za špeciálne akciové ceny.

 

 

 

 

Zdieľať