Čo skontrolovať pri kúpe jazdeného vozidla Volvo? Postupujte podľa týchto 5 rád

 

Kúpa jazdeného auta sa spája s viacerými rizikami, ktoré sa stočenými kilometrami či skrytými chybami nekončia. Všetkým nástrahám však dokážete predísť, ak si jazdené vozidlo vyberiete u certifikovaného predajcu. Vo Volvo Bory vám ponúkame iba jazdené automobily, ktoré spĺňajú prísne kritéria stanovené samotným výrobcom.

 

 

Kúpa jazdeného vozidla Volvo má viacero výhod, ktoré sa týkajú prevažne peňažnej stránky. Ušetríte na celkovej sume, poistení a spravidla si ani nemusíte zaobstarať vysoký leasing, ktorý vás zaťaží na niekoľko rokov.

 

Samozrejme, protiváhou výhod je možná poruchovosť a nevyhnutnosť investícií do opráv. Riziká kúpy jazdeného auta však môžete minimalizovať tým, že zodpovedne pristúpite k jeho výberu.

 

Vo väčšine prípadoch však kupci pristupujú k detailnej kontrole auta až po jeho zakúpení. Napríklad, keď narazia na prvý problém a postupne sa nedostatkov začne objavovať viac.

 

„Ľudia nás často oslovia až po kúpe. Dokonca zabúdajú aj na takú triviálnosť, akou je kontrola VIN čísla. Pritom to nie je žiadna platená služba. Veľa sa dá zistiť aj z garančného systému, kde vidíme garančné opravy, pri ktorých sú uvádzané konkrétne kilometre,“ opisuje svoje skúsenosti Branislav Škodáček, workshop manager Volvo Bory.

 

 

Preto sme pre vás spísali päť základných rád, vďaka ktorým sa pri kúpe jazdeného vozidla Volvo nepopálite:

 

1. Preskúmajte históriu auta

 

Zrejme najdôležitejšou súčasťou kontroly by malo byť zoznámenie sa s históriou vozidla – odkiaľ pochádza, koľko má najazdené a koľkokrát bolo v minulosti predané. Pracovníci autorizovaných predajní by vám tieto informácie mali sprostredkovať priamo na mieste.

 

Všetky tieto údaje si však môžete overiť aj sami pomocou VIN čísla.

 

Ide o jedinečný číselný kód, ktorý slúži na identifikáciu konkrétneho auta a mapuje celú jeho históriu. Býva vyrazený na viacerých miestach auta a ak ho zadáte do vyhľadávača webu vincheck.cz, o vybranom aute sa dozviete zaujímavé podrobnosti.

 

 

2. Skontrolujte jeho vizuálny stav

 

Samozrejmosťou by mala byť aj dôsledná vizuálna obhliadka auta. Nebuďte zbrklý, venujte tomu čas a okrem exteriéru a interiéru skontrolujte aj stav pneumatík a podvozku. Nebojte sa pýtať autorizovaných predajcov na konkrétne detaily.

 

 

Veľkým nepriateľom ojazdených vozidiel je korózia. Tú najčastejšie nájdete na podvozku, okrajoch dverí a v okolí blatníkov.

 

O  stave vozidla dokáže veľa napovedať aj stav interiéru. Podivný zápach vlhkosti svedčí o zatopení vodou, ktorá sa do vozidla mohla dostať aj kvôli nedostatočnej oprave po autonehode.

 

„Vo Volvo Bory robíme podrobnú vstupnú prehliadku každého vozidla z ponuky certifikovaných jazdených vozidiel Volvo. Máme na to približne 100-bodový program, podľa ktorého pracovníci skontrolujú mechanický stav vozidla, jeho výbavu a podľa toho auto ocenia,“ hovorí Škodáček.

 

3. Vyskúšajte si ho

 

Najlepšie poznatky o aute získate priamo spoza volantu. Kupovať automobil bez vyskúšania je hazardom, a preto si vždy dohodnite testovaciu jazdu. Ak vám predávajúci ponúka iba možnosť sa zviesť, pravdepodobne niečo skrýva. Vo Volvo Bory pritom nie je testovacia jazda žiadnym problémom.

 

Počas nej vám bude robiť spoločnosť vyškolený predajca, ktorý vám predvedie detaily auta a zodpovie všetky prípadné otázky.

 

 

Nemusíte sa pritom obávať žiadneho nátlaku zo strany predajcu. Naším cieľom je, aby testovacia jazda pre vás bola zážitkom, počas ktorého si vyskúšate všetky prednosti vyhliadnutého auta.

 

4. Zvážte, čo potrebujete

 

Ponuka jazdených automobilov je pomerne široká, a preto si dôkladne premyslite, vozidlo s akou výbavou by bolo pre vás najvhodnejšie. Pred kúpou si zodpovedajte tie isté otázky, ktoré by ste si kládli pri kúpe úplne nového automobilu.

 

Zvážte, koľko chcete investovať do paliva a na aké príležitosti budete automobil používať. Portál moneysavingexpert.com napríklad uvádza, že automobily na naftový pohon sa viac hodia na dlhé cesty, kým benzínové na kratšie.

 

 

Pokiaľ v našej ponuke overených jazdených vozidiel Volvo nenájdete model, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám, nemusíte zúfať, robiť kompromisy a dokonca ani hľadať inde. O všetko sa postaráme my a vyhovujúce vozidlo vám vyhľadáme a doručíme. Napríklad aj priamo zo Švédska.

 

5. Chráňte sa kúpou od autorizovaného predajcu

 

Tento tip sme naznačili už v predchádzajúcich bodoch. Pri kúpe jazdeného vozidla Volvo od neautorizovaného predajcu by ste síce šikovným vyjednávaním mohli ušetriť nejaké to euro, no úroveň odborných rád a servisu sa pravdepodobne nevyrovná autorizovaným predajcom.

 

Poriadne zvážte, či ste ochotný riskovať, že s kúpeným autom skončíte do niekoľkých dní v oprave.

 

 

Veríme, že vám tieto rady uľahčia kúpu jazdeného vozidla, no ak chcete mať istotu výbornej kúpy, vyberte si overené jazdené Volvo z ponuky T.O.P. AUTO Bratislava. Okrem výhodnej ceny vám garantujeme celú servisnú históriu áut a ich bezchybný stav.

 

 

 

 

Zdieľať