Predaje hybridných a elektrických pohonov Volvo poukazujú na zmenu v ich vnímaní

volvo xc40
Rok 2021 bol prelomový v mnohých ohľadoch. Z pohľadu Volvo Cars, to bol aj rok v ktorom predaje vozidiel s hybridným plug-in alebo elektrickým pohonom znovu rástli dvojcifernými číslami.

Pohľad na predajné štatistiky Volvo Cars nasvedčuje, že autá s alternatívnymi pohonmi sa stávajú stále frekventovanejšou súčasťou cestnej premávky a ich obľuba rastie aj medzi ľuďmi, ktorí ich ešte donedávna ani len nezvažovali. Postupne sme tak svedkami akéhosi prelomu v povedomí, kedy sa zelené motory dostávajú do popredia.

Jasne pozorovateľný trend nie je ani zďaleka len o „zelenosti“. Tá, samozrejme, hrá veľkú úlohu ale v hre je aj výrazné napredovanie v tom, ako autá s hybridným či s elektrickým motorom napĺňajú oprávnené očakávania zákazníkov. Rýchle napredovanie vývoja a stále lepšie, výkonnejšie a trvácnejšie pohony vystreľujú technické špecifikácie vozov Volvo vyššie a ich schopnosti sa tak popri zodpovednom prístupe k životnému prostrediu stávajú ďalším dôvodom, prečo vodiči rýchlo presúvajú svoj záujem k hybridným, či plne elektrickým pohonom.

Hybridný i elektrický pohon vedú trendovú krivku

V porovnaní s rokom 2020, vzrástol v roku 2021 predaj hybridných a elektrických vozidiel o 63,9%, pričom tieto automobily tvorili 27% všetkých predaných automobilov spoločnosti Volvo.
To je už veľký kus povestného trhového koláča. Tieto hodnoty by boli ešte niekoľko rokov dozadu nepredstaviteľné a jasne naznačujú, že zodpovedný prístup k budúcnosti, ale tiež opadnutie sily predsudkov o nových motoroch a ich schopnostiach, stále viac definujú správanie zákazníkov.

Šancu hybridným a elektrickým vozidlám nedávajú len milovníci noviniek a technológií. Ich kúpa sa stáva stále preferovanejšou voľbou i pre tých, ktorí majú na nové auto kombináciu požiadaviek a nad novými motormi sa už nepozastavujú. Berú ich ako fakt. Koniec koncov, komfort, výborné technické špecifikácie, bezpečnosť, intuitívna obsluha a zázemie asistenčných systémov, majú vo Volvo príjemnú a úctyhodnú kontinuitu. Radikálne sa mení len typ motora a postoj k budúcnosti. Akoby si zákazníci stále viac hovorili: „Najvyššie nároky splnené bezo zvyšku ale zároveň zodpovednejšie voči budúcnosti? Berieme!“

elektrické vozidlá t.o.p. auto bratislava
Sme v bode kedy hybridný a elektrický pohon jednoducho vystúpili z tieňa spaľovacích motorov a presvedčili o tom, že inovácie nám popri „zelenosti“ poskytujú všetko, čo od moderného prémiového auta očakávame.

K budúcnosti
Dá sa očakávať, že počet predaných vozov s hybridným a plne elektrickým motorom bude len rásť.
Vidno to aj na popularite čisto elektrického modelu Volvo XC40, ktoré je už dostupné aj s plne elektrickým pohonom a v predajných štatistikách je ako model na druhom mieste, hneď za najpopulárnejším XC60. Počas roku 2022 nás navyše čaká predstavenie plne elektrického C40, ktoré nepochybne posilní trend predaja automobilov s plne elektrickým pohonom. V kontexte tak môžeme povedať, že spoločnosti Volvo sa v tomto smere mimoriadne darí. Hoci sa počas minulého roka musel koncern vyrovnať s čiastočným prerušením dodávateľských reťazcov, čo je stav, ktorý do nejakej miery pretrváva, jeho globálny rast predajov presiahol 5,6 %. A pomáhajú tomu aj neustále nové možnosti v rade pohonov.

Jedna z vychádzajúcich hviezd Volvo. Plne elektrické kompaktné SUV XC40.

Ako partner Volvo Cars, sme veľmi radi, že si čoraz častejšie si volíte zodpovednosť. Bezpečnosť. Udržateľnosť. Na akékoľvek vaše dotazy či otázky vám radi zodpovieme osobne v showroome Volvo Rožňavská alebo v najväčšom a najmodernejšom showroome Volvo na Slovensku – Volvo Bory. V oboch našich prevádzkach ponúkame služby širokému spektru klientov a záujemcov o vozidlá Volvo a len vďaka vám je naša značka T.O.P. AUTO Bratislava na trhu čoraz stabilnejšia. Tešíme sa na vašu návštevu.

Tím T.O.P. AUTO Bratislava

Zdroj: Volvo Cars
Foto: T.O.P. AUTO Bratislava

volvo xc40

Zdieľať