Spoznajte horúcu novinku plne elektrické Volvo EX30

Nové Volvo EX30 je prevratným elektromobilom, ktorý prináša na trh jedinečné technológie, komfortné prvky a pokrokové asistenčné systémy. Vďaka vysokému výkonu, dlhému dojazdu a priestrannému interiéru je vhodné nielen na jazdenie v mestskom prostredí, ale aj na dlhšie diaľničné presuny. Pozrite sa, čím všetkým si vás získa.

Štýlový kompaktný crossover

Volvo EX30 ohúri už hneď na prvý pohľad svojím jedinečným dizajnom, ktorý púta pozornosť. Založený je na minimalistických líniách a uhladených plochách. Prednej časti dominujú výkonné LED svetlomety s dlhým dosvitom. Ani jazdenie po tmavých okresných cestičkách počas noci tak pre vás nebude stresujúci zážitok.

Exteriér Volva EX30 bol vyvinutý s dôrazom na ekológiu. Približne 25 % hliníka, 17 % ocele a plastov použitých na výrobu karosérie sa recykluje.

2 batožinové priestory a vzdušný interiér

Volvo EX30 má rovno 2 batožinové priestory. Jeden vzadu, s objemom 318 litrov vrátane 61-litrového priestoru ukrytého pod podlahou a druhý vpredu, kam môžete odložiť nabíjacie káble, nádobu s kvapalinou do ostrekovačov alebo iné drobnosti.

Napriek kompaktným vonkajším proporciám je interiér Volva EX30 mimoriadne vzdušný a priestranný. K dispozícii sú 4 rôzne interiérové štýly, ktoré sa líšia svojimi farebnými kombináciami a materiálmi. Samotný kokpit bol navrhnutý v súlade s minimalistickým štýlom, palubnej doske dominuje 12,3-palcový dotykový displej s intuitívnym ovládaním. Ergonomické predné sedadlá poskytujú vynikajúcu oporu chrbta a majú štíhly tvar operadiel, ktorý zabezpečuje viac miesta na nohy pre zadných pasažierov.

Zaujímavosť: Približne 30 % dekoratívnych prvkov v interiéri je vyrobených z recyklovaných plastov alebo iných obnoviteľných materiálov.

Dojazd až 480 km

Základná verzia Volvo EX30 Single Motor je vybavené jedným elektromotorom, ktorý poháňa zadné kolesá a disponuje maximálnym výkonom 200 kW. Batéria má kapacitu 51 kWh a zaisťuje kombinovaný dojazd 344 km.

Ak potrebujete dlhší dojazd, môžete siahnuť po verzii Single Motor Extended Range so 69 kWh akumulátorom. Tá dosahuje kombinovaný dojazd 480 km, v mestskom prostredí prejdete až 662 km na jedno nabitie.

Potrpíte si na špičkovej dynamike? V takom prípade bude pre vás ideálnou voľbou verzia Twin Motor Performance s pohonom oboch náprav a najvyšším výkonom 315 kW. Jej maximálny kombinovaný dojazd je pritom až 460 km.

Rýchle nabíjanie

Volvo EX30 môžete nabíjať jednosmerným prúdom s maximálnym výkonom 175 kW. To v praxi znamená, že z 10 na 80 % sa batéria dobije už za 26,5 minúty. Na nabíjačkách tak rozhodne nebudete tráviť veľa času a aj cestovanie na dlhšie trasy bude pre vás veľmi príjemné.

Moderné technológie

Displej informačno-zábavného systému obsahuje praktické skratky a mimoriadne jednoducho sa ovláda. Jeho súčasťou sú integrované služby Google. Využívať tak viete napríklad Google Maps s navigáciou a údajmi v reálnom čase. Získavanie údajov v reálnom čase je možné vďaka tomu, že Volvo EX30 sa dokáže pripájať k 5G sieti. K dispozícii je tiež Google Assistant a Google Play, z ktorého si viete sťahovať rôzne aplikácie.

Ak si potrpíte na kvalitnom zvuku, rozhodne oceníte výkonný soundbar Harman Kardon, v ktorom je integrovaných 5 reproduktorov. Svoje auto si môžete spárovať so smartfónom a následne cez aplikáciu Volvo dokážete na diaľku nastaviť kúrenie alebo klimatizáciu, ovládať nabíjanie, aktualizovať softvér či zadať trasu do navigácie.

Pokrokové asistenčné systémy

Volvo EX30 je doslova výkladnou skriňou najmodernejších asistenčných systémov. Využívať viete napríklad plne autonómne parkovanie, kameru s 360-stupňovým zobrazením a špičkovým rozlíšením obrazu alebo upozornenie pri otváraní dverí, ak náhodou zozadu prichádza iné vozidlo, cyklista či motorkár.

Pri jazde vám bude pomáhať Pilot Assist, ktorý udržiava vozidlo v jazdnom pruhu, dokáže meniť jazdné pruhy a jeho súčasťou je tiež adaptívny tempomat. K vyššej bezpečnosti jazdy prispieva aj pokrokový systém na sledovanie pozornosti vodiča a viacero senzorov, ktoré rozoznávajú chodcov, cyklistov či iné vozidlá. Volvo EX30 vás upozorní na riziká a pokiaľ nezareagujete, zabrzdí za vás.

Máte nejaké otázky? V tom prípade sa neváhajte obrátiť na náš predajný tím T.O.P. AUTO Bratislava.

Zdieľať