Volvo XC60 pre rok 2022: V znamení redizajnu a smart systému

Najobľúbenejší model značky Volvo pre rok 2022 ponúka nové designové prvky a vyspelý infotainment vyvinutý v spolupráci s Google.

 

 

Hoci Volvo XC60 bez výraznejších zmien pôsobí na trhu od roku 2017, stále je najobľúbenejším vozidlom z portfólia značky. Technológie sa za päť rokov posunuli o veľký krok, preto Volvo prichádza s vynoveným modelovým radom XC60 pre rok 2022.

 

 

Exteriér doplnený o dizajnové detaily

 

Kompaktné SUV Volvo XC60 si fanúšikovia cenia najmä pre jeho vzhľad. To si veľmi dobre uvedomujú aj dizajnéri vo Volvo, preto nová verzia ponúkne len decentné zmeny zovňajška.

O charakteristické predné svetlomety inšpirované tvarom Thorovho kladiva tak rozhodne neprídete.

 

V novom modeli sa môžete tešiť na vynovený tvar prednej masky či oboch nárazníkov. Tie pri jednotlivých stupňoch výbavy ešte výraznejšie podčiarknu ich charakter.

 

Vynovenú konfiguráciu R-design tak obohacujú ostrejšie a športovejšie krivky spolu so zatmavenými zadnými svetlami. Eleganciu výbavy Inscription zase dopĺňajú chromované prvky exteriéru.

 

Exteriér nového Volvo XC60 prejde len minimálnymi zmenami

Zmena nastala aj pri umiestnení koncoviek výfukov. V novom Volvo XC60 by ste ich zvonka hľadali márne, keďže ich dizajnéri ukryli za zadný nárazník.

Aj vďaka tomuto prvku modelový ročník 2022 symbolicky pripomína naplnenie cieľa Volvo Cars, a to do roku 2030 ponúkať modely na elektrický pohon.

Okrem jemných úprav vonkajšku si môžu noví majitelia XC60 vybrať z pestrejšej palety lakovaní a rozšírenej ponuky diskov kolies.

 

Nezmenená zostáva aj ponuka motorizácií. Nové Volvo XC60 ponúkne viac druhov motorov: Tri druhy dieselových motorizácií B4, B4 AWD, B5 AWD, tri druhy benzínových motorizácií B4, B5 AWD, B6 AWD a dva hybridné T6 a T8, v rôznych výkonnostných úrovniach od 197 (+14) koní do 303 (+87) koní.

 

Najväčšou zmenou prejde interiér

 

Najzásadnejším prvkom vnútorných zmien je úplne nový infotainment, ktorý Volvo vyvíjalo v spolupráci s Google.

 

 

V multimediálnom systéme postavenom na báze Androidu, ktorý mal svoju premiéru v modeli XC40 Recharge, nájdete predinštalované aplikácie práve od spoločnosti Google.

 

Rozhodne poteší prítomnosť Google Máp, bezkontaktnej bezpečnostnej služby Google Asistent či Obchod Play. Samozrejmosťou je tiež zabudovaný systém Android Auto a Apple CarPlay.

Vďaka týmto aplikáciám bude jazda v novom Volvo XC60 ešte bezpečnejšia, keďže dokážete nastavovať hlasovými povelmi teplotu, prepínať skladby či zadávať cieľ navigácie bez toho, aby ste museli spustiť ruky z volantu.

 

Navyše sa na palube novej XC60 môžete pripojiť na integrovaný Wi-Fi hotspot s dátovým pripojením na sieť 4G.

K ešte väčšej bezpečnosti najobľúbenejšieho modelu pridáva Volvo aj vynovený inteligentný asistenčný systém ADAS.

Ten so svojou sústavou radarov, kamier a ultrazvukových senzorov dokáže predvídať nebezpečné situácie na ceste a ponúka funkcie ako detekcia ostatných účastníkov premávky, automatické brzdenie, predchádzanie nárazom či asistenta pre jazdu v kolónach.

 

Do možností interiéru XC60 okrem nového infotainmentu a pokročilých asistentov pribudlo tiež nové čalúnenie City Wave vyrobené z udržateľných materiálov.

 

Kedy budete môcť vidieť nové Volvo XC60 na cestách? Výroba faceliftovaného modelu Volvo XC60 začala na prelome mája a júna, v ponuke sa tak objaví koncom roka 2021. Objednať si faceliftovanú verziu obľúbeného modelu Volvo XC60 môžete už dnes.

 

Premýšľate aj vy nad kúpou vozidla Volvo? Tak si ho príďte otestovať každý pracovný deň do otvorených showroomov T.O.P. AUTO Bratislava na Rožňavskej 30 alebo Volvo Bory.

 

Nechce sa vám čakať na modelový ročník 2022? Len u nás môžete mať teraz skladové Volvo XC60 už od 49 400 € s DPH,  Volvo XC40 s cenovým zvýhodnením až do 8 400 € alebo XC90 s cenovým bonusom až do 15 310 €.

Zdieľať