Vyberáme z XCelentnej ponuky: 9 modelov, nad ktorými sa oplatí uvažovať, ak chcete nové Volvo

 

Pozrite si náš výber troch cenovo zvýhodnených vozidiel z každej modelovej rady Volvo XC40, XC60 a XC90, ktoré vás nadchnú dizajnom, technologickou vyspelosťou a cenovou dostupnosťou.

 

 

 

XC40 ako Európske auto roku 2018

 

Hrdé stvárnenie švédskeho SUV vytvoreného do mesta. Tak by sa dala charakterizovať modelová rada XC40, ktorá ponúka výrazný dizajn, šikovné úložné riešenia a inteligentné technológie. Toto malé SUV si dokonca vyslúžilo prestížny titul Európske auto roka 2018.

 

Prémiová automobilka Volvo získala toto ocenenie po prvý raz v histórii, a preto je naň patrične hrdá.

 

„Model XC40 stanovil vo svojom segmente nový štandard v oblasti dizajnu, konektivity a bezpečnostných technológií,“ uvádza spoločnosť. „Predstavuje nový typ vozidla značky Volvo, pričom však zachováva spôsob, ktorým sme odjakživa vyrábali naše autá. To znamená, že je navrhnuté okolo vás. Ponúka totiž dizajn a inovácie, ktoré vám uľahčia život a vnesú doň viac zábavy.“

 

Toto vozidlo nájdete aj v naše špeciálnej XCelentnej ponuke.

 

 

1. Skladové Volvo XC40 za 36 440 €

 

Z dostupných modelov zaujme Volvo XC40 D3 Entry AT8, ktoré dbá predovšetkým na vašu bezpečnosť počas dňa aj noci, v prírode aj v meste. „Systém automatického zabrzdenia v križovatke pri hroziacej zrážke s protiidúcim vozidlom najprv detekuje prekážku, následne varuje vodiča zvukovo, vizuálne a pulzom brzdového pedála aj fyzicky. Ak vodič nereaguje, začne automaticky brzdiť plnou brzdnou silou,“ opisuje jeho výnimočné vlastnosti výrobca.

 

 

 

 

Toto vozidlo vám však pomôže udržať sa aj vo vyhradenom jazdnom pruhu, pomôže vám sledovať aj dopravné značky a ochráni vás aj pred nechceným zídením z cesty. Z vnútornej výbavy zaujme pokročilé hlasové ovládanie pre vybrané svetové jazyky či elektricky ovládané spätné zrkadlá s vyhrievaním. A to všetko za 36 440 €. Investovať do svojho bezpečia a pohodlia sa tak rozhodne oplatí.

 

 

2. Skladové Volvo XC40 za 44 490 €

 

Všetky tieto štandardy moderného vozidla spĺňa aj Volvo XC40 D3 Momentum AT8 AWD. Zaujímavosťou je aj jeho samotný vizuál, pretože si ho môžete dopriať v kontrastných kombináciách, napríklad dvojfarebnú karosériu v červenej s bielou. Ponúka tak energický moderný štýl so sebavedomým mestským vzhľadom.

 

 

 

 

Bonusom je aj plne grafický digitálny prístrojový panel s 12,3-palcovým displejom vodiča. A v lete zas nedáte dopustiť na automatickú klimatizáciu so systémom udržiavania kvality vzduchu v interiéri – cleanzone. Aj tie najhorúcejšie dni tak na cestách prežijete v absolútnej pohode a v bezpečí, a to iba za 44 490 €.

 

3. Predvádzacie Volvo XC40 so zľavou 4 650 €

 

Kvalitou však za ním nezaostáva ani Volvo XC40 D3 Momentum AT8 v dramatickej farbe Osmium Grey. Svojho majiteľa zaujme čalúnenie a koža Arienne s nádychom luxusu, dekoračné hliníkové obloženie interiéru Urban Grid či kožený volant s hliníkovým obložením Uni Deco, ktorý je celkovo farebne zladený s interiérom.

 

 

 

 

Súčasťou jeho výbavy je aj premyslený dotykový infotainment systém, audiosystém s výkonom 250 W, LED svetlomety, dažďový a svetelný senzor, parkovacie senzory, indukčné nabíjanie, Bluetooth či rôzne jazdné režimy.

 

A veľmi priaznivá je aj jeho nová akciová cena 35 900 €, vďaka ktorej ušetríte takmer päťtisíc.

 

Pozrite si aj ostatné vozidlá Volvo XC40 z XCelentnej ponuky od 34 290 € alebo v mesačnej splátke od 319 €

 

 

XC60 ako Svetové auto roku 2018

 

Tento dynamický švédsky SUV crossover strednej veľkosti prináša vodičom intuitívne technológie, praktický interiér s výnimočnou úrovňou remeselného spracovania a dokonale prepracovaný podvozok, ktorý zaručuje rovnováhu medzi komfortom a kontrolou nad vozidlom. Dôraz sa už tradične kládol aj na vysokú úroveň bezpečnosti.

 

Volvo XC60 dokonca predčilo svojho mladšieho brata a v New Yorku získalo titul Svetové auto roku 2018, čo bol pre Volvo megaúspech.

 

Hoci proti nám stojí silná konkurencia, toto ocenenie pre XC60 dokazuje, že Volvo disponuje správnou kombináciou dizajnu, možností pripojenia a bezpečnosti, ktorá priťahuje zákazníkov na celom svete,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars, ktorý si za svoju prácu vlani vyslúžil titul Svetová automobilová osobnosť roka.

 

Z XCelentnej ponuky vyberáme:

 

 

1. Overené jazdené Volvo XC60 so zľavou 8 630 €

 

Špičkový model Volvo XC60 NEW D4 Momentum AT8 AWD so skvelou zľavou až 8 630 €, ktorá naozaj nie je úplne bežná. Toto jedinečné autíčko ponúka vylepšený systém City Safety s funkciou automatického núdzového brzdenia, ale aj systém ochrany pred zrážkou s protiidúcim vozidlom vo vedľajšom pruhu s asistentom riadenia, ktorý pomáha zmierniť následky čelných zrážok.

 

 

 

V jeho výbave pribudol aj systém monitorovania mŕtveho uhla (BLIS) s funkciou asistenta riadenia, ktorý znižuje riziko zrážky pri prechádzaní do vedľajšieho jazdného pruhu. To všetko za fantastických 48 990 € po zľave.

 

Za príplatok však môžete dostať oveľa viac – napríklad 8-stupňovú automatickú prevodovku Geartronic, vďaka ktorej bude vaša jazda ešte dynamickejšia.

 

 

2. Skladové Volvo XC60 R-Design so zľavou 9 630 €

 

Mimoriadnou chuťovkou je aj Volvo XC60 NEW T5 R-Design AT8 AWD, ktoré prináša vzrušenie z dynamickej jazdy, charakterizovanej štýlom, citlivosťou a kontrolou. Do oka vám padnú jeho 19-palcové zliatinové disky kolies s piatimi dvojitými lúčmi vo vyhotovení Matt Black Diamond Cut.

 

Určite zaujme aj jedinečná mriežka chladiča, ktorá prispieva k výraznej vizuálnej identite tohto modelu. Je lesklá čierna s hodvábne-kovovým orámovaním Silk Metal – naozaj krása!

 

 

 

 

Dizajnom nezaostáva ani interiér, ktorý je kombináciou kože Nappa a textilného čalúnenia Nubuck. Zaujme aj dekoračné kovové obloženie prístrojovej dosky Metal Mesh či plne grafický digitálny prístrojový panel s 12,3-palcovým displejom vodiča.

 

Vďaka matným prvkom a špeciálne upravenému podvozku toto štvorkolesové prémiové vozidlo pôsobí oveľa športovejšie. A ak vezmeme do úvahy finálnu cenu 54 900 €, ktorá klesla o skvelých 8 430  €, Volvo XC60 vo výbave R-Design je naozaj lákavé.

 

 

3. Skladové Volvo XC60 so zľavou 6 920 €

 

Ponuku vybraných modelov Volvo XC60 uzatvára Volvo XC60 NEW T5 INSCRIPTION AT8 AWD, ktoré môže byť vaše za 59 990 €. Jeho pôvodná cena pri tom bola vyššia až takmer o sedemtisíc. Pozrite sa, aký luxus za túto cenu dostanete.

 

 

 

 

Ako prvý zaujme predný nárazník s chrómovými ozdobnými prvkami či strieborná mriežka chladiča Inscription s chrómovým orámovaním. Pútavé sú aj 19-palcové disky, ktoré sú vyrobené z ľahkej zliatiny, pričom zaujme ich vyhotovenie Black Diamond Cut. Na dotyk vás uchváti aj luxusné kožené čalúnenie v prevedení Moritz Komfort, pričom čalúnená je aj samotná doska s prešitím.

 

 

 

 

Pridanou hodnotou sú však určite aj panely Driftwood, vďaka ktorým je toto auto také špecifické a nezameniteľné. Ide o jedinečné obloženie z pravého dreva, tvarované prírodnou silou vody, vetra alebo vĺn. Majitelia auta si nebudú vedieť vynachváliť elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťovou funkciou, vďaka ktorému je jazda za volantom maximálne komfortná.

 

Pozrite si aj ostatné vozidlá Volvo XC60 z XCelentnej ponuky od 48 990 € alebo v mesačnej splátke už od 455 €

 

 

XC90 v boji za zelenú

 

Pokročilá, nádherná, no najmä udržateľná. Tak vyzerá nasledujúca generácia luxusného SUV Volvo XC 90, ktorú charakterizujú jedinečné služby inteligentnej konektivity a unikátny škandinávsky zmysel pre remeselné spracovanie.

 

Je tu však ešte niečo – cieľ, ktorý si stanovili konštruktéri XC90, a to priniesť do sveta automobilizmu udržateľnosť voči prírode vyváženú s výkonom samotného auta. Tieto modely z XCelentnej ponuky však šetria aj váš rodinný rozpočet.

 

1. Overené jazdené Volvo XC90 so zľavou 12 930 €

 

Prvým z nich Volvo XC90 D5 AWD Momentum AT8 Polestar, ktorého výbava je sama o sebe mimoriadne bohatá a vďaka cenovému zvýhodneniu v rámci XCelentnej ponuky dostupná už od 59 990 €.

 

 

 

 

Už na prvý pohľad zvonku zaujmú 19-palcové disky z ľahkej zliatiny, s 10 lúčmi v prevedení Turbine Silver Bright, ale aj ďalšie kovové či chrómové prvky, napríklad na mriežke. Vovnútri zas vyniká dekoračné hliníkové obloženie interiéru Cross Brushed a podmaní si vás aj kožené čalúnenie Moritz Comfort, ktoré prináša pravý pocit pohodlia.

 

 

 

 

Farebene zladený s interiérom je aj kožený volant s hliníkovým obložením Uni Deco. Cítiť sa v ňom budete výborne nielen vy ako šofér, ale aj celá rodina, keďže tento model je až 7-miestny. Ich komfort či luxus samotného auta však nie je nijako obmedzený.

 

 

2. Skladové Volvo XC90 so zľavou 8 180 €

 

Okrem spomenutých vozidiel v Xcelentnej ponuke dominuje aj Volvo XC90 T5 Momentum 7s AT8 AWD vo výbave Momentum. To znamená, že vo vnútri tohto žiarivo bieleho auta nájdete kožené čalúnenie Moritz Comfort.

 

Čo však oceníte ešte viac, sú nastaviteľné predné sedadlá s elektrickým nastavením výšky. Okrem nich sa o vaše pohodlie počas jazdy postará dvojzónová klimatizácia s peľovým filtrom a systém udržiavania čerstvého vzduchu.

 

Súčasťou jeho multimediálnej výbavy je prémiový audiosystém s desiatimi reproduktormi a výkonom 330 wattov, 9-palcový dotykový displej či volant s multifunkčnými ovládacími prvkami.

 

Aktuálne má toto Volvo najazdených iba 7 kilometrov, takže sa blýska úplnou novotou. Nemusíte mať obavy, že pri vyše 8-tisícovej zľave dostanete niečo, na čo nám v sklade sadal prach. Príďte sa o tom presvedčiť osobne. Konečná cena za toto Volvo po zľave je 64 990 €.

 

 

 

 

3. Skladové Volvo XC90 so zľavou 9 130 €

 

A ešte tu máme dychvyrážajúce Volvo XC90 D5 Inscription AT8 AWD, ktoré pôsobí ešte sofistikovanejšie a interiérovo prepracovanejšie.

 

 

 

 

Pozornosť púta dekoračné drevené obloženie interiéru Linear Walnut či komfortné kožené čalúnenie Agnes Nappa. Kožou je však potiahnutý dokonca aj diaľkový ovládač kľúča od vozidla Inscription.

 

Zaujímavé je aj podsvietenie prahových líšt vpredu aj vzadu či ambientné osvetlenie vo dverách.

 

Určite neprehliadnete ani integrované strešné lišty z vysokolesklého eloxovaného hliníka 20-palcové disky z ľahkej zliatiny, 10-lúčové, prevedenie Silver Diamond Cut, To všetko s megazľavou, po ktorej za Volvo XC90 D5 Inscription AT8 AWD zaplatíte 71 200 €.

 

Pozrite si aj ostatné vozidlá Volvo XC60 z XCelentnej ponuky od 59 990 € alebo v mesačnej splátke už od 559 €

 

 

Zdieľať