Výhody ekologického Volvo prakticky

Ako vodiči máme historickú možnosť objavovať život s elektrickými vozidlami. Všeobecnú debatu doteraz ovládali otázky na technické schopnosti elektromobilov, ale keď sme zistili, že parametre týchto pohonov už schopnosti spaľovacieho motora dohnali a v mnohých ohľadoch predčili, otvoril sa priestor pre bližšie spoznávanie elektromobilov v bežnom živote a debatu o ich nezanedbateľných výhodách. V T.O.P. AUTO Bratislava sme s nimi v pravidelnom kontakte a je krásnou stránkou našej práce vidieť, ako vás výhody elektromobilov potešia či prekvapia. Poďme si túto tému priblížiť o čosi viac.

Plne elektrické Volvo C40 budú nasledovať ďalšie plne elektrické modely.

Ekologická a rýchla obsluha, garáž bez zápachu či tichý a silný chod motora. Obsluha elektromobilu je až prekvapivo čistá a násobne bezpečnejšia. Pri práci s ňou si nenakvapkáte horľavinu na topánky ani ruky a ani sa nenadýchate jej výparov. Prevádzka a okolie vozidla sú tak výrazne bezpečnejšie aj pre deti či starých rodičov. Platí prirovnanie, že prechod na elektromobil Volvo je ako prechod z fučiacej a iskry prskajúcej parnej lokomotívy na výrazne čistejšiu a kultivovanejšiu – elektrickú. Obrazná spojitosť nadšeného majiteľa má reálny základ.

Medzi výhody pure electric patria napríklad aj nižšie prevádzkové náklady. Áno, obstarávacia cena vozidla je vyššia, ako pri autách so spaľovacím motorom, ale z hľadiska dlhodobej prevádzky je lacnejšia. Podľa rôznych štúdií aj o polovicu. Šetrnejšej prevádzke výrazne pomáha aj menej mechanických častí elektrického Volva. To znamená menej opotrebovaných dielov, menej servisných zásahov a hladkú prevádzku na výrazne dlhší čas. Samotná možnosť nabíjania doma je ďalšou praktickou výhodou. Zvyšuje to komfort a šetrí čas. Večer doma odstavíte a ráno máte vždy „plnú“.

 volvo xc40 Čistejšia a bezpečnejšia prevádzka bez kvapkania a výparov.

Ticho. Prevádzka elektromobilu akým je napríklad Volvo XC40 Pure Electric, je mimoriadne tichá. To znamená napríklad aj oveľa viac ticha pre vás, vašu rodinu, susedstvo, ulicu i celé mesto.

Volvo vo svojich elektromobiloch samozrejme zachováva luxusný a na používateľa orientovaný interiér. Nezaostáva ani v používaní šetrne vyrobených (recyklované plasty a zmesové textílie) či eticky získaných (drevo, koža) materiálov. Tie sú navyše veľmi odolné a pôsobia klasicky elegantne a príjemne na pohľad aj dotyk. Tu vývoj Volvo a jeho partnerov uskutočnil za posledné roky neuveriteľný pokrok a aj odolnosť nových interiérových materiálov patrí medzi praktické výhody ekologického prístupu spoločnosti Volvo Cars.

Vozidlá Volvo s plne elektrickými pohonmi, či akékoľvek iné, vám radi predstavíme osobne v showroome Volvo Bory Lamač. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na mailovej adrese recepciavolvo@topautobratislava.sk. Tešíme sa na vašu návštevu.

volvo bory lamač bratislavaVolvo Bory Lamač. Vitajte v T.O.P. AUTO Bratislava.

 

Zdroj: Volvo, T.O.P. AUTO Bratislava

Foto: Volvo, T.O.P. AUTO Bratislava

Zdieľať