Zákon o prevádzke vozidiel komplikuje vodičom život. Tento servis Volvo vám ho však uľahčí

 

Nedávno prijatý zákon hovorí, že závažne havarované vozidlo môžete zveriť len do autorizovaného servisu, čo môže byť pre mnohých majiteľov problematické. Pokiaľ však navštívite osobný servis Volvo, jeho nadštandardné služby si veľmi rýchlo obľúbite. Okrem opravy vám totiž auto skontrolujeme, umyjeme aj aktualizujeme.

 

 

 

Okrem toho, že zákon č. 106/2018 Z. z. priniesol prísnejšie kontroly STK, emisií aj stavu najazdených kilometrov, vodičov obmedzil aj pri výbere servisu.

 

Uvádza sa v ňom, že majiteľ je povinný „vozidlo po dopravnej nehode alebo škodovej udalosti, ktorá mala vplyv na hlavné bezpečnostné prvky vozidla, ktorými sú zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy, podrobiť odstráneniu vzniknutých chýb v certifikovanom mieste opravy a následne bez vyzvania na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej mimo ustanovených lehôt.“

 

Podľa tejto interpretácie zákona sa môže zdať, že jeho úlohou je vodičom komplikovať život, no nie je to celkom tak.

 

Nariadenie o servisovaní auta po nehode sa iba snaží zachovať maximálnu bezpečnosť posádky. Na rovnakých hodnotách predsa funguje aj samotné Volvo.

 

 

 

 

Z povinnosti výhoda

 

Skutočným cieľom zákona je minimalizovať počet neodborných opráv hlavných častí vozidla, ktoré ovplyvňujú jeho celkovú bezpečnosť. Nie je totiž ojedinelé, ak v garážovom servise zoberú komponent z vyradeného vozidla a na poškodené miesto ho jednoducho privaria. Takýto laický zásah môže byť síce lacnejší, no z pohľadu bezpečnosti rizikový.

 

Pre vodičov môžu byť nevýhodou tohto nariadenia práve vyššie náklady na opravu, aj keď vo väčšine prípadov hradí opravu po nehode poisťovňa. V konečnom dôsledku sa z povinnosti navštíviť autorizovaný servis stáva výhoda. Platí to aspoň v prípade servisu, ktorý je súčasťou najmodernejšieho slovenského showroomu Volvo Bory.

 

Okrem istoty, že vám poisťovňa preplatí náklady na opravu havarovaného vozidla, v našom servise získate:

 

1. Osobného technika

 

Pri prvej návšteve servisu vám pridelíme a predstavíme vášho vlastného technika. Ten sa nepostará len o servis a údržbu vozidla, ako to býva u bežných autoservisov zvykom, ale zároveň bude aj vašou kontaktnou osobou.

 

„Z pozície vypadol prijímací technik, takže zákazník komunikuje priamo s mechanikom. Vďaka tomu nedochádza k skresleniu informácií,“ opisuje výhody osobného prístupu Branislav Škodáček z Volvo Bory.

 

 

 

V tomto servise sa s jedným a tým istým človekom stretnete pri dohadovaní termínu, prevzatí vozidla, odovzdaní, ale pokojne aj pri samotnej oprave. Aby bol osobný servis Volvo Bory naozaj osobný a dôverný, klienti môžu počas opravy asistovať priamo v dielni.

 

Pre ľudí, ktorí sa ani v dospelosti nezbavili detskej povahy, môže byť inak nepríjemná návšteva servisu zážitkom. A kto si nechce skrátiť čakanie v jednej z najmodernejšie vybavených dielní na Slovensku, ten môže údržbu svojho auta sledovať z gauča našej obývačky.

 

 

 

2. Výrobcom garantovanú opravu

 

V autorizovanom servise nečakajte námatkové zisťovanie porúch či neodborné opravy. Všetky postupy, ktoré mechanici v autoservise Volvo Bory na vašom vozidle vykonajú, sú stanovené samotným výrobcom.

 

Znamená to teda, že o vaše Volvo sa postaráme v prípade jednoduchej údržby, zložitej poruchy  aj mechanického poškodenia po nehode. Nikto totiž nepozná vaše vozidlo lepšie ako váš vlastný vyškolený mechanik.

 

 

3. Detailnú kontrolu vozidla

 

Vyriešením problému sa starostlivosť o vozidlo nekončí, pretože súčasťou každej údržby je aj detailná kontrola ostatných technických častí. Preventívna prehliadka bezpečnostných systémov či zmeranie kapacity batérie je jednou z vecí, ktoré odlišujú poctivý certifikovaný autoservis od toho garážového.

 

V servise Volvo Bory sa teda okrem odstraňovania porúch venujeme aj ich predchádzaniu. Okrem bezpečnostných mechanizmov kontrolujeme aj prevádzkové kvapaliny, ako sú brzdový či prevodový olej.

„V garážovom servise vám maximálne vymenia motorový olej či olejový filter,“ vysvetľuje Branislav Škodáček zo servisu Volvo Bory, kde zistené nedostatky okamžite riešia.

 

 

4. Najnovšiu verziu softvéru

 

Volvo sa okrem vývoja nových technológií zaoberá aj vylepšovaním tých aktuálnych. Jedným zo spôsobov, ako udržať aj niekoľkoročné vozidlo vo výbornej kondícii, je prechod z nižšej softvérovej verzie na vyššiu. Práve tento úkon je súčasťou každého zákroku, ktorý vaše auto podstúpi v servisnom stredisku Volvo Bory.

 

Aktualizácia riadiacej jednotky na najvyššiu verziu dokáže odstrániť chybové hlásenia či vyriešiť chyby, pri ktorých nestačí vymeniť súčiastku, pretože s ňou nie je aktuálny softvér kompatibilný.

 

5. Realizáciu zvolávacej akcie

 

Pokiaľ Volvo odhalí vo svojich vozidlách často opakovaný problém, nesnaží sa ho zakryť, ale túto informáciu posunie autorizovaným servisom. Klientov, u ktorých sa mohla táto chyba objaviť, zavoláme do servisu na opravu.

 

 

Občas sa však stane, že na ňu ľudia zabudnú alebo ju jednoducho odignorujú. Branislav Škodáček vysvetľuje, že aby zabezpečili stopercentnú funkčnosť vozidiel, „pri každej prehliadke skontrolujeme, či má dané vozidlo otvorenú, teda nevykonanú zvolávaciu akciu, ktorú vzápätí realizujeme.“

 

6. Bezplatné umytie auta

 

Nájsť servis, v ktorom vám vozidlo po údržbe aj umyjú, ešte vždy nie je úplnou samozrejmosťou. V servise Volvo Bory však ide o bežnú doplnkovú službu.

 

Po vykonaní servisného zákroku teda bude vaše Volvo bezchybné po technickej aj estetickej stránke, pretože ho umyjeme zvonku aj zvnútra.

 

 

Po vyzdvihnutí zo servisu bude auto bezproblémovo jazdiť aj vyzerať. Aj to sú dôvody, vďaka ktorým až 45 % Slovákov uprednostňuje autorizovaný servis pred tým garážovým.

 

Náš nový osobný servis Volvo sme prispôsobili tomu, aby vlastnenie a servisovanie auta bolo pre vás maximálne jednoduché a príjemné.

 

Zákon o oprave áut v autorizovanom servise teda nemusí byť až taký zlý, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavne vtedy, keď si vyberiete kvalitný autoservis, ktorý sa okrem vášho automobilu postará aj o vás.

 

Zdieľať