7 dôvodov, prečo by malo byť vaše budúce rodinné vozidlo Volvo XC60

 

Volvo XC60 nie je iba svetovým autom roka, ale aj ideálnym adeptom na nové rodinné auto. Vďaka pokrokovým technológiám a bezpečnostným systémom totiž spĺňa všetko, čo sa od moderného vozidla vyžaduje. Presvedčte sa sami.

 

 

1. Najbezpečnejší automobil, ktorý si môžete v roku 2018 kúpiť

 

Bezpečnosť sa s vozidlami švédskej značky spája už vyše 60 rokov, no pri Volvo XC60 dostala ešte väčšiu prioritu. Najnovší model XC60 dosiahol v hodnotení Euro NCAP 2017 spomedzi všetkých testovaných vozidiel najlepšie výsledky a získal plných 5 hviezdičiek.

 

XC60 dominovalo v kategórii bezpečnosti dospelých pasažierov, kde dosiahlo 98-percentné hodnotenie a v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov získalo 95 % – až o 20 % viac ako vozidlo, ktoré v rovnakej kategórii obsadilo druhé miesto.

 

Prehľad výsledkov Volvo XC60 v hodnotení Euro NCAP 2017. Zdroj: Euro NCAP

 

„Nový model XC60 je jedným z najbezpečnejších, aké kedy automobilka Volvo vyrobila,“ skonštatoval Malin Ekholm, viceprezident Volvo Cars Safety Center.

 

 

2. Exceluje aj v ochrane detí

 

V spomínaných testoch bezpečnosti nové Volvo XC60 dosiahlo aj jedno z najlepších hodnotení v kategórii ochrany detí. Pri náraze sa o ich bezpečnosť starajú bočné airbagy, ktoré minimalizujú riziko poranenia a tvoria bariéru medzi dieťaťom a karosériou.

 

Konštrukciu vozidiel Volvo tvorí nadmerne odolná bórová oceľ, doplnená ďalšími ľahšími oceľami. Táto kombinácia „pohltí“ a rozptýli energiu, čím posádku udrží v maximálnom bezpečí.

 

Presvedčte sa o tom zo záznamov crash testov:

 

Pri hodnotení bezpečnosti detí dosiahlo XC60 priaznivé výsledky aj vďaka inteligentnej technológii bezpečnostných pásov. Tie zabraňujú poškodeniu krku pri trhnutí, pretože po náraze sa okamžite napínajú – v priebehu niekoľkých tisícin sekundy.

 

 

3. Spolu s vodičom sledujú okolie aj asistenčné technológie

 

Nečakané prekážky v podobe uponáhľaných vodičov či chodcov, ktorí si robia prechod cez cestu podľa vlastného uváženia, môžu prekvapiť aj tých najostražitejších vodičov. Aby ste sa týmto nepríjemnostiam s istotou vyhli, Volvo XC60 prichádza s vylepšeným systémom City Safety™.

 

 

Jeho úlohou je odhadnúť možné nebezpečenstvo, v predstihu naň upozorniť a následne mu zabrániť. Súčasťou technológie je inovovaný systém asistenta riadenia, ktorý pomáha vodičovi aj vo chvíli, keď systém automatického brzdenia zrážke nedokáže predísť.

 

Zárukou toho, že pocit pokojnej rodinnej atmosféry môžete zažiť nielen doma, ale aj mimo neho, je systém monitorujúci okolie vozidla. Jeho prítomnosť zabezpečuje ochranu pred zrážkou s oprotiidúcim vozidlom či nechceným vybočením z jazdného pruhu.

 

 

Ako to v skutočnosti vyzerá? Vo chvíli, keď počas cesty na výlet premýšľate nad hádankou od svojich detí, sa vaša koncentrácia znižuje, čo sa môže prejaviť aj vybočením z pruhu.

 

V rovnakom čase, kedy vaše myšlienky lúštia správnu odpoveď a vozidlo začína meniť smer, systém ho navedie späť a o váš návrat z letargie sa postarajú vibrácie vo volante.

 

 

Systém autonómneho brzdenia pri hroziacej kolízii a technológie, ktoré sledujú dopravné značenia aj bdelosť vodiča, nájdete už aj v tej najnižšej cenovej kategórii skladových vozidiel Volvo XC60.

 

 

4. Ponúka dostatok miesta pre rodičov vpredu a deti vzadu

 

S aktuálnym modelom XC60 spoznáte nové zážitky aj v podobe komfortu. Súčasťou jeho prepracovaného interiéru sú totiž dôkladne premyslené sedadlá, ktoré sa postarajú o pohodlie celej rodiny aj na dlhých cestách.

 

 

Predné sedadlá ponúkajú priestrannosť typickú pre triedu veľkých SUV. Ich dizajn však nevplýva iba na vodiča a spolujazdca, ale aj na pasažierov vzadu, ktorým poskytuje dostatok miesta na nohy.

 

Volvo XC60 je priateľské k početnejším rodinám – na jeho zadných sedadlách sa budú cítiť pohodlne naraz aj tri deti.

 

Neznamená to však, že XC60 využijete len ako rodinné auto. Po tom, ako uložíte deti k spánku, vám poslúži aj ako spoločník na nočný flám s priateľmi. Na nedostatok priestoru vzadu sa nebudú sťažovať ani dvaja väčší dospelí ľudia.

 

 

 

5. Do batožinového priestoru sa zbalíte aj na týždňovú dovolenku

 

Čím je rodina mladšia, tým viac vecí potrebuje. A neplatí to len pri spomínanom výlete. Vďaka praktickému rozloženiu interiérových prvkov však nový model XC60 neponúka dostatok miesta iba pasažierom, ale aj ich batožine.

 

 

S 505-litrovým batožinovým priestorom si vystačíte pri veľkých rodinných nákupoch či víkendových pobytoch. Po sklopení zadných sedadiel sa batožinový priestor Svetového auta roka 2018 rozšíri takmer o 280 %. Pokiaľ by ste teda chceli s Volvo XC60 vyraziť na rodinnú dovolenku, 1 444 litrov určite využijete.

 

 

 

6. Funkcie zábavnejšie ako hračky

 

Vďaka balíčku Sensus Connect sa nemusíte na cestách baviť len počúvaním hudby. Okrem prémiového audio systému, prepojeného na váš rodinný Spotify účet, je súčasťou multimediálnej výbavy Volvo XC60 rada aplikácií, ktoré budú rodičov informovať a deti zabávať.

 

 

Vďaka funkcii zdieľania internetového pripojenia nebudú modelom XC60 pohŕdať ani deti v školskom veku, pre ktorých sú namiesto rozprávok prioritou online hry a sociálne siete.

 

So službou Volvo On Call si totiž dokážete vo vnútri vozidla vytvoriť Wi-Fi prístupový bod, na ktorý sa môžu pripojiť všetci spolucestujúci. Ovládanie funkcií Volvo XC60 cez dotykový displej smartfónu vie byť užitočné aj pre rodičov.

 

 

Napríklad, ak si chcete vychladiť interiér vozidla ešte predtým, než si doň nastúpite, alebo ak sa potrebujete uistiť, či ste zatvorili všetky okná. Uvedomujeme si, že život rodiča je plný povinností a týmito inováciami sa ho snažíme čo najviac zjednodušiť.

 

 

7. Volvo XC60 je teraz ešte dostupnejšie

 

Pripadá vám vďaka spomenutým výhodám Svetové auto roka 2018 ako ideálny adept na vaše nové rodinné auto? V tom prípade využite letnú ponuku modelov Volvo XC60 so zvýhodnením až 6 000 €.

 

Ku každému vozidlu vám pribalíme finančné zvýhodnenie 4 000 €, predĺženú záruku a doplnky v podobe ťažného zariadenia a nosiča pre dva bicykle v hodnote 2 000 €.

 

Zdieľať