Bezpečne na dovolenku s novými modelmi Volvo

Chystáte sa na letnú dovolenku autom? Potom vám určite záleží na tom, aby ste sa do cieľa svojej cesty dostali čo najrýchlejšie, najpohodlnejšie, no zároveň čo najbezpečnejšie. Nové vozidlá Volvo vybavené špičkovými asistenčnými systémami a jedinečnými komfortnými prvkami výbavy naplnia aj tie najnáročnejšie očakávania. Pozrite sa, ktorými konkrétnymi technológiami a riešeniami vám toto vozidlo spríjemní každú jazdu.

Navigácia s údajmi v reálnom čase

Dopravné nehody, kolóny a iné neočakávané udalosti dokážu zbytočne predĺžiť a znepríjemniť cestu. Volvo však má recept na to, ako sa im vyhnúť. Stačí si v informačno-zábavnom systéme na palube zapnúť navigáciu s integrovanými mapami Google, ktoré obsahujú dopravné informácie v reálnom čase. Navigácia tak vie bleskurýchlo zareagovať na akékoľvek potenciálne problémy na ceste a upraví trasu tak, aby ste sa do cieľa dostali rýchlo a bezpečne.

Naviac, integrované funkcie Google viete ovládať bez použitia rúk, prostredníctvom hlasového ovládania Google Assistant. O zábavu na palube sa postarajú aplikácie z Google Play, ktoré si môžete stiahnuť do informačno-zábavného systému.

volvo xc40 recharge

Dokonale čistý vzduch na palube

Vaše Volvo sa postará o to, aby ste na palube vždy dýchali čistý a nezávadný vzduch bez zdraviu škodlivých čiastočiek. Volvo je vôbec prvá automobilka na svete, ktorá do svojich vozidiel začala montovať revolučný systém čistenia vzduchu, ktorý zabráni až 95 % nebezpečných častíc PM 2,5 prenikať do kabíny. Nemusíte sa tak obávať, že do interiéru vášho auta sa dostanú peľové alebo jemné prachové čiastočky.

Pokrokové asistenčné systémy

Asistenčné systémy Volvo sú navrhnuté tak, aby uľahčovali šoférovanie a znižovali riziko nehody. Fungujú počas pekných slnečných dní, ale aj v hustom daždi alebo v noci. V priebehu celej cesty na dovolenku tak môžete mať istotu, že na palube svojho Volva ste v maximálnom bezpečí.

Pokrokové senzory s vysokou presnosťou neustále sledujú okolie vozidla, dokážu rozoznávať chodcov, cyklistov, lesnú zver a iné vozidlá. Upozornia vás na hroziacu kolíziu a ak náhodou nezareagujete, inteligentná riadiaca jednotka zabrzdí za vás, aby zabránila nehode.

Udržanie v jazdnom pruhu

Systém na udržanie v jazdnom pruhu prispieva k pohodlnejšiemu šoférovaniu. Vďaka jemným zásahom do riadenia pomáha udržať vozidlo v jazdnom pruhu, takže šoférovanie bude pre vás oveľa menej vyčerpávajúce.

Adaptívny tempomat

Vďaka adaptívnemu tempomatu nemusíte pribrzďovať vždy, keď sa budete blížiť k pomalšiemu vozidlu na diaľnici. Vaše Volvo pribrzdí za vás, pričom sa postará o to, aby ste dodržiavali bezpečný odstup. Keď vyhodíte smerovku a prejdete do predbiehacieho pruhu, automaticky zrýchli a bude udržiavať nastavenú rýchlosť.

Pohodlná jazda v kolónach

Asistenčné systémy zaregistrujú, ak sa pohne vozidlo pred vami v zápche a dajú vám povel, aby ste sa rozbehli aj vy. Pri jazdení v kolónach oceníte tiež adaptívny tempomat, ktorý bude automaticky pribrzďovať a pridávať na základe pohybu vozidla pred vami. Aj vďaka tomu bude vaša cesta na dovolenku oveľa komfortnejšia.

Bezpečnosť pri jazdení v meste

Keď sa už dostanete do mestského prostredia, oceníte viacero praktických asistenčných systémov, ktoré pomáhajú predchádzať nehodám a rizikovým situáciám. Napríklad, senzory v zadnej časti auta vás upozornia na kríženie cesty iným vozidlom. Ak si ho nevšimnete a budete pokračovať v cúvaní, vaše Volvo zabrzdí za vás. Pri parkovaní vám pomôže kamera s 360-stupňovým výhľadom, vďaka ktorej precízne uvidíte celé okolie auta a dokážete zaparkovať doslova na centimetre presne.

Bezpečnosť pri jazdení v meste, ale aj mimo neho, zvyšuje systém na monitorovanie mŕtveho uhla BLIS.

Užite si príjemnú cestu na dovolenku aj vy

Chceli by ste si už toto leto užiť cestu na dovolenku v novom Volve? Stačí zavítať do našej širokej ponuky skladových vozidiel dostupných ihneď a vybrať si model presne podľa vašich predstáv. Je len na vás, či sa rozhodnete pre štýlový sedan S60, kombi V60, SUV modely XC60 či XC90 alebo niektoré z našich elektrických vozidiel.

Zdieľať